تشکیل گارگروه رصد فضای مجازی و پیشگیری از جرایم انتخاباتی در کرمانشاه

دادستان کرمانشاه از تشکیل کارگروه رصد فضای مجازی و پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، محمد حسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با حضور در برنامه در شهر شبکه زاگرس از تشکیل گارگروه رصد فضای مجازی و پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه خبر داد.

صادقی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب، گفت: انتخابات برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید است. برگزاری پرشور، مشارکت حداکثری انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین‌کننده امنیت و اقتدار کشور خواهد بود، زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی و سرمایه اجتماعی نظام بیش از بازدارندگی توان دفاعی آن هراس دارند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه رصد فضای مجازی در زمینه انتخابات از پایش لحظه به لحظه خبر داد و خاطر نشان کرد: رصد فعالیت های مرتبط به انتخابات در فضای مجازی از اولویت‌های این کارگروه است؛ مردم شریف، هواداران  نامزدها در کنار دستگاه‌های نظارتی در صورت مشاهده مصادیق تخلفات انتخاباتی و تبلیغاتی مراتب را همراه با مستندات به هیات اجرایی، هیات نظارت یا با پیغامگیر صوتی دادسرا اعلام کنند؛ بدون تردید بدون مسامحه و برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

دادستان کرمانشاه گفت: یکی از آسیب‌های فضای مجازی در ایام تبلیغات، هتک حرمت، تخریب رقبا، بازنشر موضوعات بی پایه و اساس علیه اشخاص است،مشی دینی و آموزه‌های تربیتی ما اقتضایی جز رعایت اخلاق اسلامی و تقوای سیاسی ندارد.

صادقی همچنین با اشاره به تصویب قانون نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های تبلیغی در انتخابات مجلس از تعیین سقف هزینه‌ها متناسب با جمعیت و تعداد واجدین شرایط رای برای نامزدها در این قانون خبر داد و تاکید کرد: ضرورت دارد همه داوطلبان این قانون را به دقت مطالعه کرده و به الزامات آن التفات داشته باشند.

صادقی با توجه به لازم‌الاجرا بودن ماده ۷ قانون فوق الذکر عنوان کرد: داوطلبان موظفند حسابی را جهت واریز، برداشت و هرگونه نقل و انتقال وجوه و منابع نقدی مربوط به هزینه‌های انتخاباتی، نزد یکی از بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، تعیین یا افتتاح و هنگام ثبت نام و یا درخواست مجوز توسط احزاب، شماره و مشخصات آن و گواهی بانک مربوطه را در این‌خصوص ارائه دهند.

دادستان کرمانشاه در پایان خاطر نشان کرد: همه مردم و بویژه مسئولین و کارگزاران نظام بایستی برای برگزاری انتخاباتی پرشور در یک فضای سالم رقابتی و با زمینه سازی مشارکت حداکثری تلاش کنند و برای یافتن و شناسایی افراد اصلح و معرفی آن به دیگران اهتمام کنیم.

۴۶

کد خبر 1352832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =