روایت معاون روحانی از سیاست راهبردی دولت در مقابله با تحریم‌ها

ایسنا نوشت: معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مرز و بازارچه‌های مرزی با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا یکی از سیاست‌های راهبردی دولت در مقابل تحریم‌هاست.

حسینعلی امیری روز شنبه ۲۶ بهمن ماه در بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه سیستان وبلوچستان اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های مرز و بازارچه‌های مرزی در شرایط تحری‌م‌ها بسیاری از مشکلات در این زمینه را برطرف می‌کند که این امر در دولت تدبیر و امید در حال انجام است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بی‌شماری در زمینه مرز و بازارچه های مرزی دارد که باید از این ظرفیت‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
 
معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی دولت تدبیر و امید بحث ایجاد اشتغال و ارتقای سطح معیشت مردم است که بهرهگیری از ظرفیت مرز و بازارچههای مرزی در این زمینه بسیار راه‌گشاست.

وی بیان کرد: در دولت روحانی توجهی که به حل مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان شده قابل توجه است.

امیری ادامه داد: طرح‌های خیلی بزرگ در دولت تدبیر و امید در سیستان و بلوچستان یا شروع شده و یا شتاب گرفت.

وی با اشاره به اهداف سفر خود به سیستان و بلوچستان گفت: بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه، افتتاح چندین طرح در زاهدان و ادامه سفرهای دهه فجر است.
 
معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: در بازدیدی که از بازارچه مرزی میرجاوه داشتیم مشکلات تجار، اتاق بازرگانی و مدیران مرز، متصدیان و مسوولان مربوطه را شنیدیم.

وی ادامه داد: بخشی از مشکلاتی که تجار و بازرگانان میرجاوه مطرح کردند را با اعضای هیات دولت از جمله رییس جمهوری و معاون اول رییس جمهوری مطرح خواهیم کرد و دستورات لازم در این زمینه را خواهیم گرفت.

امیری بیان کرد: بخشی از مشکلاتی که متولیان بازارچه مرزی میرجاوه مطرح کرند به قوانین و مقررات بر می‌گردد.

وی ادامه داد: حالا بحث اصلاح قوانین یک مطلب بوده اما اصلاح مقررات ساده‌تر است در جمع‌بندی سفر که معمولا اعضای هیات دولت که سفر به استان‌ها دارند ارائه می‌دهند گزارش بازدید از بازارچه مرزی میرجاوه را مطرح خواهیم کرد.

معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: مسائلی که باید رییس جمهوری و یا معاون اول رییس جمهوری در جریان قرار گیرند و یا مسائلی که باید در هیات دولت تصمیم‌گیری شود در هیات دولت مطرح خواهد شد.

حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری شامگاه جمعه به منظور بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه، افتتاح چندین طرح و شرکت در شورای اداری سیستان و بلوچستان به زاهدان مرکز این استان سفر کرده است.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1352946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =