هوشمند سازی پلیس اصفهان ، از کشف جرم تابازکردن گره های ترافیکی

بخش قابل توجه این نمایشگاه مربوط به هوشمندسازی پلیس است که به عنوان یکی از راهبردهای اساسی در پلیس اصفهان پیگیری می شود. سردار مهدی معصوم بیگی افزود: هوشمندسازی پلیس به ما این امکان را می دهد که بتوانیم ظرفیت ها و نیازها را منطبق کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، فرمانده انتظامی استان اصفهان در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و کشفیات سه سال اخیر پلیس اصفهان که با حضور مسئولان استانی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان برپا شده بود، با اشاره به این نمایشگاه گفت: زمانی که سرقت یا جرمی انجام می گیرد یا هنجارشکنی شده است یا نزاعی صورت می‌گیرد این امکان فراهم است که نزدیک ترین واحد گشتی را به محل بفرستیم زیرا در سیستم هوشمند مشخص است که واحد گشتی پلیس کجا قرار دارد و چه مدت زمانی طول می کشد که در محل وقوع جرم حاضر شود و این اتفاق جدیدی است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ارتباط با سیستم های فعال در جاده ها و خیابان ها و معابر  اضافه کرد: با استفاده از این سیستم ها می توان دقیقاً مشخص کرد که کجا گره ترافیکی وجود دارد و کجا تصادف شده و همچنین کجا امدادخواهی نیاز است که بتوانیم به موقع پاسخگوی مردم باشیم.

سردار معصوم بیگی با اشاره به حوزه پیشگیری از سرقت مطرح کرد:  ظرفیت های جدیدی ایجاد شده است که از سرقت های خشن و سرقت های به عنف به ویژه در اماکن حساس که باید از آن مراقبت شود پیشگیری می‌کند. وی در ارتباط با موضوع کشف علمی جرم بیان کرد: بعضی مواقع حساسیت های بسیار خاصی وجود دارد یعنی باید سرعت کشف به اندازه ای سریع باشد که بتواند شرایط را مدیریت کند،  به عنوان مثال ممکن است قتل یا جنایتی اتفاق افتاده باشد که به روش کشف علمی جرم با سرعت می توان به علت و چگونگی قتل یا جرم پی برد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به نوآوری ها و خلاقیت های نیروی انتظامی با مثالی عنوان کرد: در گذشته اگر تصادفی می‌شد یا پیچ خطرناک بود، لاستیک آتش زده می شد که به مردم موضوع را اطلاع دهند اما در حال حاضر دو سری تجهیزات نوآوری تحت عنوان آتش سرد و طراحی اپلیکیشن همپا طراحی شده است.

سردار معصوم بیگی در همین راستا ادامه داد: کارکردآتش سرد توسط برق است و آلودگی زیستی و محیطی ندارد و اعلام می کند که در کجا چه اتفاقی افتاده است و همچنین اپلیکیشن همپا نیز ۵۰۰ متر مانده به پیچ های خطرناک هشدار می دهد. وی با اشاره به بخش دیگر نمایشگاه اذعان کرد: بخش دیگری از نمایشگاه مربوط به کشفیات ۱۵ روز اخیر در حوزه سرقت و قاچاق کالاست که در میان این کشفیات انواع اجناس قاچاق، مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین و گل، اسلحه، مشروبات الکلی و... به چشم می خورد.

۴۶

کد خبر 1353347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =