نماینده ولی فقیه در استان قزوین:نگاه مهندسی شده به دین داشته باشیم

به گفته آیت الله عابدینی امام جمعه قزوین باید نگاه مهندسی شده به دین داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری و هماهنگی فعالیت‌های مهدوی اظهارکرد: اهمیت مهدویت و انتظار ظهور در ادیان و مذهب تشیع به صورت جدی مطرح بوده اما امروز به دلیل جدی تر شدن تقابل ایمان و کفر، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
وی افزود: جبهه کفر با رسانه‌های خود تلاش می‌کنند تا یأس و ناامیدی را در عالم القا کنند در حالی که آیات و روایات آینده‌ روشنی از جهان را ترسیم کرده است و باید تلاش کنیم تا آینده جهان از منظر قرآن و روایات به درستی ترسیم شود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید نگاه مهندسی شده به دین داشته باشیم، ابراز کرد: نباید در برنامه‌های دینی به صورت جزیره‌ای عمل کنیم و می‌باید به همه اجزای دین به همان نسبتی که خدا تأکید کرده است، توجه کنیم.
وی، قسط و عدل را یکی از مهمترین حوزه‌های مورد توجه دین معرفی کرد و افزود: قسط و عدل کمتر از موضوع مهدویت در دین مطرح نشده است و قسط و عدل باید بیش از آنچه تاکنون مطرح بوده، مورد توجه قرار گیرند.
آیت‌الله عابدینی ادامه داد: قسط و عدل، مهمترین آرمان انقلاب محسوب می‌شود و امروز باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا مردم انتظار دارند تا آرمان‌های انقلاب با جدیت محقق شود و مردم نیز به دلیل عشق به عدالت‌خواهیِ امام خمینی(ره)، گرد ایشان جمع شدند و در حقیقت از دروازه عدالت با امام و انقلاب آشنا شدند.
امام جمعه قزوین افزود: مردم با مشاهده عدالت در جامعه به فرهنگ مهدوی روی می‌آورند و اگر این هدف محقق شود، همه کارها با خواست امام زمان(عج) هماهنگ شده و فساد ریشه کن می‌شود.
آیت الله عابدینی تأکید کرد: باید عرصه فعالیت‌های مهدوی را به سمت عدالت‌خواهی هدایت کنیم تا فساد ریشه کن شود و فضای جامعه برای مفسدان فضایی ناامن گردد. ما در حوزه مهدویت بیش از آنچه نیازمند متخصص مهدوی باشیم، نیازمند عمل و کردار مهدوی هستیم چرا که عمل مهدوی است که جامعه را به سمت درست هدایت می‌کند.

46

کد خبر 1353361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =