۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
الاهلی گربه سیاه تیم‌های ایرانی

از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹، الاهلی ۲۰ بار با تیم‌های ایرانی دیدار داشته که از این تعداد تیم عربستانی در ۱۰ دیدار برنده زمین را ترک کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تیم استقلال پس از ۱۰ سال باید بار دیگر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روبه‌روی تیم الاهلی عربستان به میدان برود. تیمی که مانند استقلال با عبور از پلی آف و غلبه بر استقلال تاجیکستان به گروه A راه یافت. تیمی که در دیدار اول این مرحله با الوحده یکبر یک کرد و حالا باید در هفته دوم لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ میزبان استقلال در خاک کویت باشد. این تیم عربستانی در سال‌های اخیر بارها با تیم‌های کشورمان دیدار داشته که حاصلش از ۲۰ بازی برد و باخت‌های زیادی بوده است.

اولین دیدار تیم الاهلی عربستان مقابل تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا روبه‌روی استقلال در فصل ۲۰۱۰ بود. در بازی رفت این تیم ۲بر یک در جده با دو گل فرهاد مجیدی مغلوب شد و در بازی برگشت در استادیوم آزادی باز هم با همان نتیجه و دو گل سیدمحمدمهدی سیدصالحی و امیرحسین صادقی شکست خورد تا رفت و برگشت به استقلالی ببازد که سرمربی اش صمد مرفاوی بود.

در مجموع همه سال‌های گذشته از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹، الاهلی ۲۰ بار با تیم‌های ایرانی دیدار داشته که از این تعداد تیم عربستانی در ۱۰ دیدار برنده زمین را ترک کرده است. این تیم در چهار بازی روبه‌روی نمایندگان کشورمان مساوی کرده و تنها در شش دیدار تن به شکست داده که سهم استقلال از این شش بازی دو دیدار است.

256 43

کد خبر 1353416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =