لزوم تعامل دو سویه بانک‌ها و مردم

استاندار ایلام بر لزوم تعامل دو سویه بانک‌ها و مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام در راستای حمایت از رونق تولید با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی در ارتباط با طرح های تولیدی که تورم بر آنها تاثیر گذاشته است، اظهار داشت: می‌توان از طریق تسهیلات به این طرح‌ها کمک کرد، البته باید توجه داشت قبل از بهره برداری از طرح‌های تولیدی هرگونه تسهیلات اعطایی به عنوان سرمایه ثابت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه قانون، طرح‌های تولیدی را به عنوان تضمین تسهیلات قبول کرده است، افزود: باید متناسب با تسهیلات، وثائق هم تعیین شود و در این رابطه می‌توانیم بر اساس دستور العمل های موجود اقدام کنیم.

استاندار ایلام بر لزوم حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی فعال استان تاکید کرد و یادآور شد: باید از کارآفرینان فعال و کننده کار که دارای اهلیت لازم هستند حمایت لازم صورت گیرد و در این راه همه‌ دستگاه‌های اجرایی مرتبط موظف به همکاری هستند.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: طرحی که بطور متوسط طی یک سال اجرا می‌شود وقتی کارآفرین در مدت پنج ماه آن را به بهره برداری می‌رساند، او کننده کار است و باید از طرف دستگاه‌های اجرایی و بانکی مورد حمایت قرار گیرد.
وی بر اجرایی شدن مصوبات انجام شده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز تاکید کرد و گفت: در آخرین دستورالعملی که در این زمینه ابلاغ شده است به صراحت اعلام شد مصوبات ستاد تسهیل استان‌ها لازم الاجرا هستند.
استاندار ایلام همچنین بر وحدت رویه بانک‌ها اشاره کرد و گفت: وقتی یک قانون و دستورالعمل در بانک‌ها اجرا می‌شود دیگر یک بانک نمی‌تواند تافته جدا بافته شود و به شکل دیگری عمل کند، نمی‌شود یک بانک سیستم جداگانه برای خود تعریف کند مادامی که دستورالعمل‌ها یکی هستند و توسط بانک مرکزی ابلاغ می‌شوند.
سلیمانی دشتکی بر تعامل مردم با بانک‌ها تاکید کرد و افزود: از طرفی مردم هم می‌توانند با خوش حسابی به بانک‌ها همکاری کنند تا افراد بیشتری بتوانند از تسهیلات بهره‌مند شوند.
در این نشست مسائل و مشکلات ۶ واحد تولیدی از جمله واحد پرورش شترمرغ، شرکت بهنام نوین غرب، شرکت طلائیران موتور پویا، شرکت تولیدی زاگرس سیمره، بهشت ریواس دره شهر و شرکت زاگرس فوم آبدانان در دستور کار قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع موانع پیش روی این واحدها نیز اتخاذ شد.

46

کد خبر 1353566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =