۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
نمایش «یلدا» در برلین

«یلدا» سومین فیلم بلند مسعود بخشی در اولین نمایش اروپایی خود، در هفتادمین جشنواره برلین و در بخش رقابتی نسل به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این فیلم روز یکشنبه چهارم اسفند و در سالن اصلی زو پالاس، که کاخ جشنواره در زمان آلمان غربی بوده‌ اکران می‌شود.

«یلدا» که توسط علی مصفا با مشارکت موسسه مستقل هنری بن‌گاه (مسعود و محمود بخشی) تهیه شده، چهار نمایش دیگر در جشنواره برلین و سه نمایش در بازار فیلم اروپایی خواهد داشت که توسط پخش‌کننده و فروشنده جهانی فیلم پیرامید اینترنشنال برای خریداران ترتیب داده شده است. 

 این فیلم دوم فوریه جایزه بزرگ داوران مهمترین جشنواره مستقل آمریکا و جهان یعنی ساندنس را بخود اختصاص داد. سایت معتبر rotten tomatoes نیز به فیلم امتیاز ٨٣ از ١٠٠ داده است. 

از دیگر سو «یلدا» مورد توجه منتقدین آمریکایی هم قرار گرفته  به گونه‌ای که تامریس ریفلی در ورایتی می‌نویسد: کارگردان «یلدا» به ویژه در به سرانجام رساندن داستان مونا، جایی که تصمیم می‌گیرد پا به راهی دشوار بگذارد، بسیار موفق است.

همچنین دبورا یانگ در هالیوودریپورتر می‌نویسد: فیلم پیچیده، خوش‌آهنگ و گیرای مسعود بخشی که با نمای نفس‌گیر برج میلاد در شب آغاز می‌شود، نکات بسیاری برای لذت بردن دارد.

آلن هانتر منتقد اسکرین اینترنشنال هم در مورد «یلدا» می‌نویسد: فیلمنامه بخشی به شکل قطره‌چکانی جزئیاتی به ما می‌دهد که تا در مورد اعمال هر دو زن قصه از خود بپرسیم و این درحالی‌است که دائم کنجکاویم بیشتر در مورد زندگی آنها بدانیم.

نینا روت منتقد مستقل در مورد فیلم می‌گوید: اولین نماهای شاهکار بخشی که فیلم نخستش «یک خانواده محترم» در جشنواره کن ۲۰۱۲ نمایش داشت، مرا بیاد جهان کارلوس ریگادوس و مایکل بی می‌اندازد. «یلدا» به درستی یک اثر کامل است.

و سرانجام اینکه یان توماس مالونه در مورد فیلم اعتقاد دارد که «یلدا» فیلمی قدرتمند است که از درون‌ لنزی شفاف و مدرن،  قلب انسانیت را به ما نشان می‌دهد.

258258

کد خبر 1353574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =