سردار اشتری: بازرسی از کلانتری‌ها متحول می‌شود

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر راه‌اندازی قرارگاه تحول کلانتری و پاسگاه ها(طرح کوپ) گفت: تحول در کلانتری‌ها و مراکز انتظامی نیازمند نظارت مستمر بازرسان از شیوه خدمات دهی به مردم است، بازرسان نیز باید به صورت مستمر در ساعات مختلف شبانه روز از کلانتری‌ها سرکشی کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار حسین اشتری در همایش سراسری روسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان ها و یگان های حوزه مرکزی ناجا افزود: تدابیر و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اساس کار ناجا است،  به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کلانتری ها ویترین نظام هستند و معظم له بر ایجاد تحول مثبت در کلانتری ها و پاسگاه ها تاکید دارند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت قرارگاه جهادی صیانت ادامه داد: علیرغم افزایش خدمات رسانی پلیس به مردم، شاهد کاهش تخلفات نیروها هستیم و این دستاورد مهم قرارگاه جهادی صیانت است؛ روند و روال ها به گونه ای پیش برود که کاهش تخلفات کارکنان را در میدان عمل شاهد باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: ما باید پلیس پاسخگو و د ر عین حال پشت و پناه مردم باشیم و پیگیری و تحقق روند نظارت ها از کلانتری ها توسط بازرسان، می تواند به ارتقاء میزان پاسخگویی پلیس کمک کند.

وی خطاب به روسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان ها و یگان های حوزه مرکزی ناجا عنوان کرد: شما عزیزان امین و چشم و گوش من هستید، بنابراین تلاش کنید که وظایف و ماموریت هایتان را به گونه ای دقیق و بی نقص انجام دهید که به پیشبرد بهتر ماموریت ها کمک شود.  

سردار اشتری اضافه کرد: در روند گزارش نویسی، صداقت محور و ملاک تان باشد، به گونه ای عمل کنید که در جریان هر اتفاق و جزئیاتی باشید؛ بازرسی به معنای چشم و گوش ناجا برای درک بهتر حقایق در سازمان است؛ یعنی از وقوع هر اتفاقی در سازمان، پیش از همه مطلع شوید.

وی افزود: یکی از وظایف بازرسی، تلاش برای استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان است؛ رفتار کارکنان باید مبتنی بر معیارهای اسلامی، دینی و قرآنی باشد. تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی از برنامه های اولویت دار ما است و بازرسی با انجام درست وظایف خود  می تواند به تحقق سریع تر این مهم کمک شایانی کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت اشراف اطلاعاتی تصریح کرد: در پیگیری جریانات و امور، باید دست پیش را بگیریم؛ یعنی حتی از رویکرد پیشگیرانه عبور کنیم و به سمت و سوی پیش بینی حوادث برویم؛ تنها با اتخاذ چنین روشی می توانیم آسیب ها را قبل از اینکه به بحران تبدیل شود، مدیریت کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فعالیت مرکز نظارت همگانی بازرسی کل (۱۹۷)، خاطر نشان کرد: ۱۹۷ پل ارتباطی ما و مردم است؛ مردم از طریق این بستر می توانند موضوعات مدنظر خود را اعم از انتقادات، پیشنهادات و تقدیررا به ما منعکس کنند، به نظر می رسد که امروز (۱۹۷) نیز نیازمند ایجاد تحول برای ارتباط موثرتر پلیس با مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه بازرسی باید حافظ قوانین، دستورات و تدابیر ابلاغی باشد، تاکید کرد: معاونت بازرسی حتما بر اجرای درست قوانین و دستورالعمل های ابلاغی نظارت کند.

وظایف بازرسان درباره کلانتریها

وی با بیان اینکه اجرای آیین نامه انضباطی، رسانه عملی ما است، خاطر نشان کرد: بازرسی موظف است ببیند آیا اقدامات بر مبنای آیین نامه انضباطی پیش می رود یا نه؟ قطعا اگر بازرسی وظایف و ماموریت هایش را به درستی و دقت انجام دهد بسیاری از مشکلات سازمان مرتفع می شود.

سردار اشتری خطاب به روسای بازرسی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان ها و یگان های حوزه مرکزی ناجا، بیان کرد: در انتخاب و انتصاب مدیران حتما "شایسته گزینی" ملاک و مدنظرتان باشد؛ مدیر انتصابی باید انقلابی و دارای روحیه ولایت مداری، جهادی و مردمی باشد؛ جوان گرایی هم بسیار حائز اهمیت است و این رویکرد باید همراه با تدبیر و عقلانیت باشد.

وی با تاکید بر اینکه به سمت وسویی پیش برویم که سازمان را جوان تر کنیم، ادامه داد: لازم است دستگاه های نظارتی چون معاونت بازرسی، سازمان حفاظت و اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با یکدیگر همپوشانی و هماهنگی داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی، بازرسان را به نشست، ارتباط و تعامل با افراد معتمد اعم از ائمه جماعت، نخبگان، فرهیختگان، دانشجویان، بسیجیان، اساتید، فرهنگیان، روحانیون و ... دعوت کرد و گفت: مسئولیت همچون امانتی در دستان من و شما است و باید امانت داری کنیم و به بهترین نحو مسئولیت هایمان را انجام دهیم در غیر اینصورت باید در محضر خداوند و مردم پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه در ماه های پایانی سال ۹۸ هستیم، گفت: یک سال کاری پرتحرک و پر ماموریت را پشت سر گذاشتیم و علیرغم وقوع حوادث مختلف، مردم و نیروهای مسلح سربلند این اتفاقات را پشت سر گذاشتند و برای سال جاری آماده تر خواهیم بود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه اولویت های ماموریتی سال ۹۹ تعیین شده، افزود: به زودی اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی در سال آینده، طی فرآیندی رسمی به فرماندهان انتظامی استان ها، روسای پلیس های تخصصی و معاونان حوزه مرکزی ابلاغ و اعلام خواهد شد، البته اولویت بندی ماموریت ها به معنای درجه اهمیت آنان است و بدین مفهوم نیست که سایر ماموریت ها فراموش شود.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه مسئولان بازرسی ستادی و استانی موظف هستند اجرای ماموریت ها را بر مبنای اولویت های تعیین شده پیگیری و نظارت کنند، افزود: با یک برنامه ریزی منسجم، مدون، بافکر برای یک سال کاری آینده اقدام کنیم.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه بازرسان باید بر ماموریت های اولویت دار اشراف داشته باشند، یادآور شد: برخی اولویت های ما در سال جاری و سال آینده مشترک است؛ دغدغه هایمان را در سال آتی به جد و با قوت دنبال می کنیم.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ماموریت بازرسان گفت: یکی از اولویت های اساسی در بازرسی باید نظارت بر روند اجرای ماموریت ها باشد؛ نظارت و بازرسی ها از تمام رده ها و معاونت ها باید دقیق صورت بگیرد، نباید بازرسی از ماموریتی غافل باشد و این نظارت ها به صورت محسوس، غیرمحسوس، مداوم، منظم و بادقت دنبال و اجرایی شود.

حاج قاسم سلیمانی محبوب قلوب ملت بود

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی داشت یاد و خاطره شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" ادامه داد: این سردار پرافتخار اسلام و انقلاب، چهل و یک سال از عمر پربرکت خود را در راه مجاهدت، رشادت، خدمت به مردم و امنیت کشور گذرانید و ولایت مداری و اخلاص دو ویژگی بارز این فرمانده با اخلاق، انقلابی و مجاهد بود.

وی گفت: همه ما باید "حاج قاسم سلیمانی" را الگو قرار دهیم و به تعبیر رهبری از مکتب سلیمانی پیروی کنیم؛ مردمی بودن حاج قاسم و سرباز مطیع رهبری بودن، این سردار پرافتخار را محبوب قلوب کرد.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود توجه به بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را یک اولویت مهم دانست و افزود: در راستای ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان گام هایی برداشته شده، پرداخت مطالبات کارکنان، تلاش برای ترمیم وضعیت حقوقی آنان، راه اندازی قرارگاه تامین مسکن کارکنان ناجا و ... از جمله این اقدامات است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه بنده و هیئت رئیسه ناجا به جد دغدغه بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را داریم، ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد اعتماد رهبری و مردم به نیروی انتظامی هستیم و پلیس جایگاه خوبی در میان آحاد مردم دارد؛ چنین دستاوردی نتیجه تلاش همه کارکنان نیروی انتظامی است و تلاش برای بهبود وضعیت نیروهای خدوم و پرتلاش کمترین کاری است که ما فرماندهان می توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه باید روحیه امید را در سازمان تقویت کنیم، گفت: آینده روشنی پیش روی ناجا است و تا پایان سال ۱۴۰۰ موضوع "هوشمندسازی پلیس" را تحقق می بخشیم و تحقق این مهم انقلاب و تحول بزرگی در نیروی انتظامی خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب افزود: نقش و جایگاه نیروی انتظامی را در این بیانیه ارزشمند احصاء و بر مبنای مطالبات، انتظارات و تدابیر رهبری ماموریت هایمان را دنبال می کنیم و روز به روز جایگاه این سازمان عظیم و خدوم را بهبود ببخشیم و بتوانیم سرباز خوبی برای ولایت و خدمتگزار صدیقی برای مردم باشیم.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1353601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =