گفتگوی لاریجانی و بشار اسد درباره ترور سردار سلیمانی، جلسه رهبر انقلاب برای انتخاب جانشین حاج قاسم و شرایط سوریه

‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی، تحول مهمی را در ایران و منطقه به وجود آورد، گفت: این اقدام تروریستی، چهره واقعی آمریکا را آشکارتر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت و همکاری با سوریه به عنوان یکی از محورهای مهم مقاومت وضمن تشکر از بشار اسد به خاطر تسلیت محبت آمیز در زمان شهادت سردار سلیمانی و حضور مسئولان کشور سوریه در مراسم تشییع سپهبد سلیمانی،  گفت: به شما بابت استقامت در این سال‌ها تبریک می گویم، به خصوص که بحمدالله شرایط بسیار تغییر کرده و پیروزی‌های اخیر شما بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه سوریه مسیر تکامل را طی می‌کند، افزود: امروز موضع بسیاری از کشورهای منطقه که حرف‌های بی‌حساب می‌زدند، تغییر کرده است و این اتفاق جز با مقاومت در سوریه ایجاد نشد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوایند؛

* رئیس جمهور سوریه به عنوان یکی از رهبران هوشمند منطقه شناخته می‌شود، از جمله مسائلی که باعث شد در حرف‌ها و مواضع آمریکا تغییر ایجاد شود، ارتقای جایگاه مقاومت است که ترور سردار سلیمانی هم یکی از علامت‌های آن بود. 

* در روز شهادت سردار سلیمانی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، جلسه‌ای تشکیل دادند و جانشین ایشان را انتخاب کردند که پیام آن استمرار جریان مقاومت و مصمم‌تر شدن آن بود. شهادت سردار سلیمانی، تحول مهمی را در داخل ایران و منطقه به وجود آورد، این اقدام تروریستی، چهره واقعی آمریکا را آشکار تر کرد.

در ادامه این دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه خطاب به لاریجانی گفت: در ایام جنگ دیداری با یکدیگر و در خصوص مسائل راهبردی، گفتگوهایی داشتیم. مواضع شما همواره واضح و روشن بوده است که دائماً آن را از رسانه‌ها پیگیری می‌کنیم.

اهم اظهارات بشار اسد را بخوانید؛

* برای تمامی دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این سال‌ها به شما تبریک عرض می‌کنم، پیروزی‌هایی که به صورت مشترک داشتیم از عوامل ترس و هراس در دل آمریکا و غربی ها و به خصوص دوگانگی و شکافی است که امروز در دولت آمریکا شاهد هستیم.

* از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای نسبت به ملت و دولت سوریه صورت گرفته است، تشکر می کنم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1353642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =