۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
آل مکتوم دست به دامان ایوانکا شد

ایسنا نوشت:ایوانکا ترامپ در جریان سفر به امارات از تلاش‌های پنج کشور عربی در زمینه اصلاحات قانونی در این کشورها در جهت خدمت به منافع زنان تقدیر کرد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، ایوانکا ترامپ، مشاور و دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در همایش بین‌المللی زنان در دبی از تلاش‌های کشورهای عربی که توانستند در سال‌های اخیر اصلاحات قانونی مهمی را در خصوص زنان اجرا کنند، تقدیر کرد.

ایوانکا ترامپ گفت: عربستان، بحرین، اردن، مراکش و تونس قوانینی را در راستای خدمت به زنان و ارتقای میزان توانمندی‌هایشان تصویب کردند.

او در ادامه از اقدامات دولت امارات در حمایت از زنان و پشتیبانی مالی از زنان کارآفرین تقدیر کرد.

مشاور ترامپ همچنین گفت، 2.6 میلیارد دلار برای حمایت از اشتغال زنان در نظر گرفته شده است.

رسانه‌های اماراتی گزارش دادند، ایوانکا ترامپ در حاشیه حضورش در این کنفرانس پیامی خطاب به حاکم دوبی داشت.

او در توییتی خطاب به شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی از او بابت این میزبانی تقدیر و تشکر کرد و نوشت: حضور و سخنرانی‌ام در کنفرانس جهانی زنان در دوبی برایم افتخارآمیز بود.

برخی فعالان با اشاره درخواست کمک حاکم دبی از ایوانکا ترامپ برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی جهانی مربوط به همسرش و قضیه جدایی‌اش از شاهزاده هیا بنت الحسین خواهر پادشاه اردن که به انگلیس گریخت و از آل مکتوم شکایت کرد، تاکید کردند: حضور دختر ترامپ در کنفرانس ویژه زنان در دوبی پس از دعوت رسمی از او، نمی‌تواند تصادفی باشد.

ایوانکا ترامپ عصر شنبه وارد امارات شد و از موزه لوور ابوظبی و مسجد بزرگ شیخ زاید در این شهر بازدید کرد.

310311

کد خبر 1353671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =