۱ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
«خورشید» در تجلی اراده ملی هم درخشید

مراسم بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر در ایوان شمس برگزار شد. محمد سلوکی مجری این مراسم بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم پایانی بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از قرآن مجید در تالار ایوان شمس برگزار شد.

روایت حسین انتظامی از جشنواره‌ای در دل جشنواره فجر 

حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی که در این مراسم حضور داشت، از همتی که دستگاه‌های مختلف و سمن‌ها در شکوه‌بخشی به بخش جنبی جشنواره که خود جشنواره‌ای مفصل و باشکوه شده است، سخن گفت و اظهار داشت: «امسال تعداد زیادی از دستگاه‌ها خواستار حضور در این بخش بودند. جشنواره در کنار استعداد یابی یکی از وجوه سیاست‌گذاری است و با گزینش‌ها، عملا اولویت‌ها گفته می‌شود. ضمن این که حضور دستگاه‌ها در ساختار مسئولیت اجتماعی تعریف می‌شود. آنها از ظرفیت هنر آگاه هستند و برای سینماگران این ظرفیت را به وجود می‌آورند.»

رئیس سازمان سینمایی از داوران بخش تجلی اراده ملی تشکر کرد و از دستگاه‌ها خواست جهت‌گیری‌های خود را اعلام کنند تا برای تولیدات سال 99 سینمای ایران اثرگذار باشد.

در این مراسم نماهنگی از فیلم‌های حاضر در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. 

جوایز قوه قضائیه

جایزه هیات داوران قوه قضائیه به دلیل طرح دغدغه‌مندانه آسیب‌های اجتماعی و ضرورت مشارکت در حل معضلات اجتماعی برای فیلم «خورشید» به مجید مجیدی اهدا شد.  

 جایزه هیات داوران قوه قضائیه توجه به آسیب‌های اجتماعی نوجوانان به فرزاد خوشدست کارگردان مستند «خط باریک قرمز» اهدا شد. خوشدست از همکاری قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها در ساخته شدن مستند خود تشکر کرد و اعلام کرد کار بعدی خود را نیز با همکاری این سازمان خواهد ساخت.

هیأت داوران این قوه، از بازیگران نوجوان فیلم سینمایی «خورشید» نیز قدردانی و جوایزی به هنرمندان نوجوان این فیلم اهدا کرد.

سازمان زندان‌ها نیز جایزه خود را به فرزاد خوشدست کارگردان مستند «خط باریک قرمز» اهدا کرد.

بنیاد شهید و امور ایثارگران

داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران، جایزه اول خود را به دلیل نمایش موفق مشارکت اقوام مختلف در دفاع مقدس جایزه خود را به مهرداد خوشبخت کارگردان «آبادان یازده ۶۰» اهدا کرد.

جایزه بعدی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل پرداخت نفس‌گیر جانفشانی‌های محافظان امنیتی کشور، به سعید ملکان برای «روز صفر» اهدا شد. ملکان که در این مراسم حضور داشت با حضور روی سن جایزه خود را دریافت کرد.

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

جایزه داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل روایت ایثار مادرانه و عشق پدرانه برای زندگی‌بخشی به کودکان و آینده سازان سرزمین به حمیدرضا قربانی کارگردان «مغز استخوان» اهدا شد.

جایزه بعدی این وزارتخانه به دلیل تمرکز بر یک داستان در حوزه سلامت و دغدغه‌مندی تصویر درست خانواده سلامت ایرانی به بهرنگ دزفولی‌زاده کارگردان فیلم «بی‌صدا حلزون» اهدا شد.

محمدحسین مهدویان کارگردان «درخت گردو» هم به دلیل نمایش از خودگذشتگی و ماندن سپیدچامگان بر سر سوگند خود، جایزه گرفت. 

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 

جایزه اول وزارت کار به غلامرضا موسوی تهیه‌کننده «قصیده گاو سفید» اهدا شد. جایزه دوم وزارت کار به دلیل توجه به آسیب‌های اجتماعی و مولفه‌های فرهنگ کار به شهرام مسلخی تهیه‌کننده «پدران» اهدا شد.

جایزه سوم این بخش به دلیل توجه به مولفه‌های فرهنگ کار و مسئولیت پذیری و اهمیت به سلامت جسم و روان به مجید برزگر برای «ابر بارانش گرفته» اهدا شد.

وزارت ورزش و جوانان

جایزه وزارت ورزش و جوانان به دلیل توجه به نقد استفاده از داروهای روان‌گردان و رفتارهای هنجارشکن به سالم صلولتی برای «پدران» اهدا شد. 

جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان به دلیل نگاه دغدغه‌مند به ازدواج و خانواده برای فیلمنامه «آتابای» به هادی حجازی‌فر اهدا شد.

جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان برای نگاه نو به ورزش بانوان در عرصه قهرمانی به سام کلانتری برای فیلم «جایی برای فرشته‌ها نیست» اهدا شد.

فراکسیون جوانان مجلس و سازمان بهزیستی

 جایزه فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، به دلیل زنده نگه داشتن راه جوانان غیور آبادان و خرمشهر، به حسن کلامی تهیه‌کننده «آبادان یازده‌ ۶۰» اهدا شد.

 همچنین جایزه این فراکسیون به دلیل احترام و نگاه ویژه به فرهنگ و اقوام ایرانی به نیکی کریمی کارگردان فیلم «آتابای» اهدا شد که او با حضور روی سن این جایزه را دریافت کرد.

 جایزه سازمان بهزیستی کشور به دلیل ترویج نگاه انسانی به کودکان کار و خیابان، به مجید مجیدی برای فیلم «خورشید» اهدا شد.

 جایزه بعدی سازمان بهزیستی به خاطر توجه به مقوله اشتغال معلولین و توجه به ناشنوایان به بهرنگ دزفولی‌زاده برای «بی صدا حلزون» رسید.

 داوران سازمان بهزیستی نیز جایزه خود را به گروه بازیگران کودک و نوجوان فیلم سینمایی «خورشید» اهدا کرد.

شهرداری تهران

 جایزه اول سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به دلیل توجه ویژه به بازیافت پسماند و کودکان کار به مجید مجیدی و امیربنان تهیه‌کنندگان فیلم «خورشید» اهدا شد.

 جایزه دوم این سازمان برای توجه به استفاده از پسماندهای شیشه‌ای و بازیافت، به بهتاش صناعی‌ها برای «قصیده گاو سفید» اهدا شد.

 جایزه سوم سازمان مدیریت پسماند، به دلیل توجه به کیسه‌های خرید پارچه‌ای به مجید برزگر برای فیلم «دشمنان» اهدا شد.

 برای استفاده از پیام‌های زیست‌محیطی، جایزه بعدی این سازمان به ساسان سالور تهیه‌کننده «سه کام حبس» اهدا شد.

جایزه اول داوران شرکت بهره برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، به دلیل توجه به کودکان کار و مهاجرین به مجید مجیدی برای «خورشید» اهدا شد. جایزه دوم این شرکت نیز به بازیگران کودکان و نوجوان فیلم «خورشید» رسید.

بیمه ایران 

جایزه اول شرکت سهامی بیمه ایران به دلیل توجه به هوشیاری در مبارزه با فساد به بهروز شعیبی کارگردان فیلم «روز بلوا» اهدا شد. 

انجمن ویرایش و درست‌نویسی

هیأت داوران انجمن ویرایش و درست‌نویسی برای توجه به ویژگی‌های زبانی شخصیت‌ها، جایزه خود را به مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم «خورشید» اهدا کرد. 

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1353847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =