توصیه کرونایی اوباما به امریکایی‌ها: دست‌هایتان را بشویید/ ۲میلیون خبرجعلی در باره کرونا در امریکا

بی بی سی نوشت:باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا ، در توییتر به مردم کشورش توصیه کرده که با اتکاء به "عقل سلیم" توصیه‌های بهداشتی متخصصان را جدی بگیرند و به آنها عمل کنند.

او نوشت:"خودتان و جامعه اطراف خودتان را در برابر ویروس کرونا محافظت کنید آن هم از طریق عمل کردن به آنچه با عقل جور در می‌آید: دست‌هایتان را بشویید و اگر احساس کسالت می‌کنید در خانه بمانید. به توصیه‌های مرکز کنترل بیماری‌ها و مقام‌های بهداشتی محلی گوش کنید. ماسک‌ نخرید تا برای کادر پزشکی و بهداشتی به اندازه کافی باقی بماند. بیایید آرامش خود را حفظ کنیم، به توصیه کارشناسان گوش کنیم و به علم اعتماد کنیم."

بسیاری از کاربران توییتر در زیر این توییت باراک اوباما از او به علت انتشار توصیه‌های صحیح و حمایت از علم تشکر کرده‌اند چرا که در چند هفته گذشته فضای مجازی در آمریکا هم مانند بقیه نقاط جهان پر شده از اخبار نادرست . بعضی از آنها هم تا به آنجا پیش رفته که بیل گیتس، مالک ومدیر سابق ای‌بی‌ام، و همسرش را باعث و بانی "خلق کرونا" خوانده است.

در حقیقت، واشگتن‌پست در گزارشی که هفته گذشته منتشر کرد به تحقیقی منتشر نشده از سوی وزارت خارجه آمریکا اشاره کرده که در آن برآورد شده از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا حدود ۲ میلیون توییت به اخبار جعلی و تئوری‌های توطئه (دایی جان ناپلیونی) اختصاص داشته است.

گزارشی که یک بار دیگر نقش ابرشرکت‌های چون فیسبوک و گوگل را برای پیشگیری از نشر اخبار جعلی برجسته کرده است.

۱۷۱۷

کد خبر 1353886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =