برگزاری سه دوره  آموزشی تخصصی ، مدیریتی و حقوقی در اداره کل تعاون

اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اقدام به برگزاری دوره آموزشی "آشنایی با اصول و قواعد طراحی و استقرار چرخه بهره وری در کسب و کارهای تعاونی "کرد.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ؛ علاوه بر این دوره آموزشی که با حضور ۱۴۳ نفر در تاریخ هفتم بهمن ماه برگزار شد،دو دوره آموزشی دیگرنیز برگزار شده است.

 دو دوره ی"آشنایی با اصول و قواعد بازیابی و فروش در شرایط رکودی اقتصاد(ویژه کسب و کارهای تعاونی)" با حضور ۷۰نفر در تاریخ سوم دیماه و "crm"نیز با حضور ۱۰۰ نفر در تاریخ ۲۸آذر ماه امسال برگزار شدند.

آبائی مدیر کل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص برگزاری این دوره ها گفت: هر ساله از دفتر "آموزش، ترویج ،تحقیقات" وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی آموزش هایی تحت عناوین: تخصصی مدیریتی و حقوقی به اداره کل کار و تعاون و رفاه اجتماعی استان ابلاغ می شود.

وی افزود:امسال آموزش های تخصصی ،۷۶۷۰نفر ساعت ،آموزش های مدیریتی یازده هزار و نود و هشت نفر ساعت و آموزش های حقوقی۴هزار و هفت صد و بیست نفر ساعت بوده است.

آبائی تصریح کرد:طی سال این آموزش ها تقسیم بندی شده و قسمتی از آن  در شهرستان های استان و  حدود ۶۰ درصد آن را اداره کل کار و تعاون در اراک برگزار می کند.

آبائی اظهار داشت:بعضی از این آموزش ها مانند آموزش های حقوقی در قالب درون سپاری است و بعضی از آموزش ها نیز در قالب برون سپاری انجام می شود.

مدیر کل اداره تعاون،کارو رفاه اجتماعی تصریح کرد:آموزش های برون سپاری با قرارداد با مراکزی همچون جهاد دانشگاهی و فنی حرفه ای به انجام می رسد.

وی همچنین افزود:آموزش های تخصصی ضرورتا باید به شکل برون سپاری و با قرارداد با مراکز جهاد دانشگاهی یا فنی حرفه ای انجام شود.اما آموزش های مدیریتی و حقوقی را می توانیم در اداره کل مرکز اراک و شهرستان ها به شکل درون سپاری برگزار کنیم.

آبائی در بخش ترویج به انجام کارهای ترویجی از جمله تورهای ترویجی یا برگزاری هفته تعاون،رویداد های تعاون،ایجاد کرسی تعاون و کارآفرینی در اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و  گفت:  در بحث تحقیقات نیز هر ساله حمایت از پایان نامه های دانشجویی،طرح های تحقیقی،میکروپروژه های تحقیقی و همچنین اتاق فکر با همکاری اساتید دانشگاه و همکاران در اداره کل در جهت بررسی طرح های تحقیقی و پروژه های پایان نامه ها و واگذاری آنها برای انجام شکل گرفته است.

 آبائی متذکر شد:در سال ۹۸ یک میکرو پروژه و یک پایان نامه تحصیلی واگذار شده و درحال انجام هستند.

وی اظهار داشت:در کنار این امور سمینارهای تخصصی نیز در مواردی همچون سمینار crm برگزار می شود.

آبائی با اشاره به اینکه تفکیک برنامه ها توسط اداره کل و سپس ارجاع به شهرستانها برای اجرا است ، گفت:
تعاونی هایی که تازه ثبت می شوند موظف به گذراندن آموزش های حقوقی هستند که در همین زمینه سایت آموزش مجازی وزارت خانه نیز ایجاد شده که مراجعین می توانند از طریق مجازی اقدام به انجام آزمون ها کنند. 

آبائی تاکید کرد:هزینه های برگزاری تمام دوره های آموزشی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای تعاونی ها رایگان بوده و بر عهده خود اداره کل می باشد

مدیر کل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان دوره های انجام شده را به شرح زیر بیان داشت:
 از ده هزار نفر ساعتی که در بحث مجازی باید برگزار می شده، هفت هزار نفر ساعت انجام شده است.
در بحث حقوقی ۴هزارو هفت صد نفر ساعت باید برگزار می شده که تماما به انجام رسیده است.
در بحث آموزش های مدیریتی نیز از ۱۱هزار نفر ساعت پنج هزار نفر ساعت آن برگزار شده است.
آموزش های تخصصی نیز از ۷۶۰۰ نفر ساعت ۱۸۰۰نفر ساعت آن برگزار شده است. و مابقی این آموزش ها نیز طبق قرار داد برون سپاری که با جهاد دانشگاهی بسته شده،باید تا پایان سال نود و هشت به انجام برسد. 

آبائی همچنین از ایجاد "رویداد تعاون"و "باشگاه تعاون و کارآفرینی" با همکاری جهاد دانشگاهی خبر داد وافزود:
این دو رویداد و همچنین برنامه هایی که به مناسبت هفته تعاون انجام شده از جمله اقدامات انجام شده در بحث ترویج توسط اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی می باشد.

آبائی در پایان از دو تعاونی؛فراگیر معلولین خمین(تنتاک) و تکوین پارس که هر دو تعاونی برتر کشوری نیز بوده اند به عنوان تعاونی های برتر در استان نام برد.

46

کد خبر 1353898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =