پاسخ نکونام به شایعه حضور در نیمکت تیم ملی

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه قصد ندارد وارد جزئیات مذاکراتش برای هدایت تیم ملی ایران شود، گفت: در انتخاب دراگان اسکوچیچ، فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیرنده نبود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ جواد نکونام درباره اینکه گفته می شد با او هم برای هدایت تیم ملی ایران پیش از انتخاب دراگان اسکوچیچ صحبت شده بود، گفت: نظر لطف دوستان است که می توانم سرمربی تیم ملی باشم. اگر تصمیم گیری ها در فوتبال ما درست بود، در زمان کی روش باید اتفاقات بهتری رخ می داد. الان هم تیم ما می توانست به المپیک برود و هم شرایط تیم ملی می توانست بهتر باشد. این برنامه ریزی به ما مربیان لطمه زد.

سرمربی تیم فولاد ادامه داد: زمانی که کی روش در تیم ملی ایران حضور داشت، جلسات خوبی بین او و رئیس فدراسیون برگزار می شد و من هم در بعضی از جلسات حضور داشتم. می شد برای آینده فوتبال ایران تصمیماتی گرفته شود که به نفع فوتبال باشد.

نکونام در پاسخ به این سئوال که آیا فدراسیون با او هم مذاکره کرده بود، گفت: در این مورد صحبتی ندارم. سرمربی تیم ملی انتخاب شده است و نمی خواهم وارد جزئیات و صحبت هایی که صورت گرفته، بشوم.

کاپیتان پیشین تیم ملی ایران با اشاره به وضعیت تیم ملی در زمان حضور کارلوس کی روش یادآور شد: در شرایطی که کی روش را با آن سابقه کار در رئال مادرید و منچستر یونایتد داشتیم، با یک انتخاب اشتباه رسیدیم به ویلموتس. ویلموتس هم در فوتبال دنیا مربی شناخته شده ای است و حداقل مربی تیم ملی بلژیک بوده است و حتما لیاقت داشته سرمربی بلژیک شده بود.

نکونام ادامه داد:  دوستانی که از کی روش انتقاد می کردند و از او ایراد می گرفتند دوست دارم بدانند فوتبال ایران الان کجا است. آن موقع گفتم و الان هم می گویم فوتبال ما بعد از کی روش دچار افت می شود و شما می توانید این را ببینید. مهم برای من تیم ملی کشورم است. کی روش، بلاژوویچ، برانکو مربیان خارجی هستند که برای فوتبال ایران زحمت کشیدند و فوتبال ایران به آنها مدیون است. من با این مربیان خارجی کار کردم و می دانم که زحمت کشیدند.

کاپیتان و مربی پیشین تیم ملی ایران که با برنامه «سلام صبح بخیر» گفتگو می کرد، اظهارداشت: کی روش حاضر بود با مبالغی پایین تر از ویلموتس در ایران بماند چون شناخت کاملی داشت و می توانست افتخارات دیگری کسب کند. اشتباه خودمان و قدر ندانستن باعث جدایی کی روش شد. این هم حال و روز فوتبالمان است که شما می بینید.

وی درباره چرخش فدراسیون فوتبال از مربی داخلی به سمت مربی خارجی گفت: فدراسیون فوتبال در انتخاب اسکوچیچ تصمیم گیرنده نبود. کسی در فدراسیون اعلام نمی کند ما این کار را کردیم. شک نکنید هرکسی هم این را بگوید برای برداشتن فشار است. سرمربی تیم ملی از جای دیگری انتخاب شده است. مردم می دانند سرمربی تیم ملی از کجا و چطور انتخاب شده است.  اینکه مربی ای انتخاب می شود که همه ایران به آن نقد دارند و مخالف هستند، مشخص است و بی احترامی به مربیان ایرانی است.

نکونام گفت: قطعا می توانستیم با مربیان ایرانی کار را در تیم ملی ادامه بدهیم. مربیان ایرانی زیادی داریم که می توانستند انتخاب شوند ولی تصمیم گیرنده فدراسیون نبود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تیم ملی می تواند با این وضعیت به جام جهانی صعود کند؟ گفت: تمام این کارها انجام شده که به جام جهانی برویم. کار ما در مرحله گروهی به اما و اگر کشیده است. اگر قبلا از مرحله گروهی صعود می کردیم، می گفتند می خواستید صعود نکنید؟ عراق تیمی بود که ما را ۱۰ نفره هم نمی توانست ببرد ولی الان راحت از این تیم شکست می خوریم. تازه این تیم ملی عراق خیلی ضعیف است. بحرین هم در ضعیفترین شرایطش است. بحرینی که در جام ملت های چین بازی کردیم، خیلی قوی بود. بحرین الان واقعا تیم ضعیفی است.

255 251

کد خبر 1353955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =