سه میلیون و ۵۶۰ هزار واجد شرایط رای در خوزستان

رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت : در انتخابات امسال سه میلیون و ۵۶۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ؛ دکتر علی حسین حسین زاده در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه خوزستان گفت : از این تعداد ۲۰۳ هزار نفر رای اولی هستند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات دوم اسفند سه هزار و ۱۴۱ شعبه اخذ رای در استان مستقر است افزود : از این تعداد ۸۹۰ سیار و سیار شعب ثابت است .

رئیس ستاد انتخابات خوزستان از مجموع سه هزار و ۱۴۱ نفر شعب اخذ رای ، یک هزار و ۲۰۰ شعبه دارای افراد هیات های اجرایی هفت نفر هستند اظهارداشت : تمامی مجریان انتخابات در سطوح مختلف آموزش های لازم را دیده اند و انتخابات از ساعت هشت صبح و تا ۱۰ ساعت بعد از آن ادامه دارد که با مجوز وزارت کشور این ساعت قابل تمدید است.

دکتر حسین زاده بیان کرد : در انتخابات امسال احراز هویت رای دهندگان به صورت الکترونیکی انجام می شود و این سیستم به بانک اطلاعاتی ثبت و احوال و وزارت کشور متصل می باشد و در مناطقی که میزان سرعت اینرنت پائین می باشد احراز هویت به صورت آفلاین انجام و رای گیری انجام و در فرمانداری ها احراز هویت ثبت می شود.

وی با اشاره به اینکه هر نامزد موفق به کسب ۲۰ درصد آرا انتخابات شود، پیروز انتخابات است گفت : رای دهندگان با در دست داشتن شناسنامه ،و کارت ملی به شعب اخذ رای مراجعه کنند و برای رای دادن فقط به شماره ملی نیاز می باشد و تمامی تمهیدات انجام شده افرادی که شناسنامه ندارند ظرف یک تا ۲ ساعت برای آنها شناسنامه المثنی صادر شود.

رئیس ستاد انتخابات خوزستان افزود : با تمامی تخلفات انتخاباتی برخورد می شود و در وهله اول به نمایندگان تذکر و در صورت تکرار و اصرار به قوه قضائیه معرفی می شوند.

46

کد خبر 1353957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =