توزیع ۱۸ هزار تن سبوس بین دامداران استان بوشهر

از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۸ هزار تن سبوس به تشکل های دامداران اختصاص داده شده و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری، این مقدار به ۲۰ هزار تن برسد.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر ؛ مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، از ابتدای سال جاری، کل سبوس استحصالی کارخانجات آرد استان به تشکلهای دامداران و با قیمت ثابت اختصاص داده شده است.

محمد صادق یزدان‌شناس افزود: بر این اساس و از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۸ هزار تن سبوس به تشکل های دامداران اختصاص داده شده و پیش بینی میشود تا پایان سال جاری، این مقدار به ۲۰ هزار تن برسد.

یزدان شناس اظهار کرد: با توجه به مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار کشور، سبوس استحصالی از گندم آزاد نیز با قیمت پایه ۱۰۰۰۰ ریال)درب کارخانه( به تشکلهای دامداران اختصاص داده شده و باید از طریق سامانه سبوس خریداری شود و کارخانجات آرد استان حق فروش سبوس با قیمتی بیش از این و خارج از سامانه را ندارند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر برای تمامی تعاونیها و عوامل خرید، نام کاربری و رمز عبور سامانه سبوس صادر شده و تمامی کاربران سبوس خود را از طریق سامانه خریداری کرده و بین دامداران توزیع میکنند.

وی گفت: دامدارانی که دام سنگین داشته اند و نسبت به هویت گذاری اقدام کرده اند، می توانند با مراجعه به تعاونی ها و عوامل خرید شهرستان نسبت به تامین سبوس مورد نیاز خود با قیمت مصوب اقدام کنند.

46

کد خبر 1353996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =