مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر این استان، همزمان با بارش برف و کولاک، طی ۱۰ روز گذشته تعداد ۲۳۷ مسافر در راه مانده را در جاده‌های ارتباطی این استان اسکان دادند.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان ، نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر این استان در ۱۰ روز گذشته تعداد ۳۱ تیم عملیاتی با ۱۲۲ نیروی امداد و نجات برای مسافران و در راه ماندگان ناشی از برف و کولاک خدمات امدادی ارائه داده‌اند.

وی با بیان اینکه طی این مدت نیروهای امداد و نجات تعداد ۲۳۷ مسافر در راه مانده ناشی از ۲۷ مورد وقوع برف و کولاک را در جاده‌های ارتباطی این استان اسکان داده‌اند، افزود: در این عملیات‌ تعداد ۲۵ دستگاه آمبولانس، ۹ دستگاه خودروی کمک‌دار و یک دستگاه خودروی نجات فعال بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با اشاره به اینکه در جاده‌های پرتردد و پرخطر این استان اقدام به استقرار پست‌های موقت و ثابت در قالب طرح ملی امداد و نجات زمستانه کرده است، عنوان کرد: در این طرح، امکان به‌کارگیری آمبولانس، خودروی پشتیبان و نیروهای عملیاتی در جاده‌های پرتردد و مبادی ورودی شهرها به منظور اجرای سریع عملیات‌های نجات و امدادرسانی در حوادث جاده‌ای و سایر حوادث احتمالی در محدوده عملیاتی پایگاه‌ها ایجاد کرده‌ایم.

میرزایی با بیان اینکه همه پایگاه‌های ثابت و موقت جمعیت هلال‌احمر استان زنجان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است، خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه‌ها تعداد ۸ پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های استان زنجان فعال است. لازم به ذکر است که شهروندان باید در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه‌روز تماس برقرار کنند.

46

کد خبر 1354079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =