روایت وزیر دفاع از ساخت ۷۷۰ نوع محصول دفاعی/سردار پاکپور: یکی از کشورهای منطقه سه هواپیما سلاح و تجهیزات در اختیار تروریست‌های جنوب شرق کشور قرار داده

فارس نوشت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توانمندی نیروهای مسلح در تهیه و تولید تجهیزات دفاعی، گفت:۹۰ درصد نیازمندی های نیروهای مسلح در قالب ۷۷۰ محصول در داخل کشور و توسط متخصصین و ودانشمندان صنعت دفاعی تولید و در اختیار نیروهای مسلح قرار می گیرد.

امیر سرتیپ حاتمی در مراسم هشتمین همایش مسئولان و مدیران ارتباطات مردمی نیروهای مسلح که به میزبانی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار پر افتخار سپاه اسلام و سیدالشهداء مقاومت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، همایش مسئولین ارتباطات مردمی نیروهای مسلح را فرصت مغتنمی در جهت ارائه خدمات به خانواده بزرگ نیروهای مسلح دانست.

امیر سرتیپ حاتمی به حضور گسترده و میلیونی آحاد ملت بزرگ ایران در تشییع و بدرقه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: مردم ایران با این حضور معنادار و پر شور خود، پاسخ کوبنده ای به این رفتار جنون آمیز و جنایتکارانه آمریکایی ها دادند و به شیطان بزرگ فهماندند که ملت ایران اسلامی نسبت به سیاست های استکباری و تجاوزکارانه دولت آمریکا شدیدا نفرت داشته و به خوبی قدردان سربازان مدافع امنیت ملی خود هستند.

امیر سرتیپ حاتمی فلسفه ذاتی نزول دین الهی و رسالت انبیاء و اولیاء الهی(علیهم السلام) را خدمت، روشنگری و هدایت مردم دانست و تصریح کرد: تلاش در جهت رسیدگی به مشکلات، دغدغه و امور آحاد مردم از اولویت های مسئولین و مدیران کشور و اقدام ارزشی، خداپسندانه و مورد رضای خداوند متعال است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خدمت رسانی به آحاد کارکنان ایثارگر و جان بر کف نیروهای مسلح که ماموریت حفظ امنیت ملی و تمامیت ارضی و دستاورد های انقلاب اسلامی را برعهده دارند را بسیار باارزش و حائز اهمیت دانست و خاطر نشان ساخت: نقش راهبردی نیروهای مسلح در بستر سازی امنیت ملی زمینه ساز پیشرفت در سایه حوزه های اقتصادی، علمی، فرهنگی، اجتماعی است که از این حیث تولید، استقرار امنیت توسط نیروهای مسلح از اهمیت دوچندان برخوردار است.

امیر سرتیپ حاتمی انجام ماموریت نیروهای مسلح در حفظ و ارتقاء امنیت ملی را مبتنی بر دو مولفه ی  اساسی نیروی انسانی و تجهیزات راهبردی دانست که در این بین حفظ و رسیدگی به نیروی انسانی کارآمد، مجرب و مومن از اهمیت و جایگاه رفیعی برخوردار است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ماموریت ذاتی و قانونی وزارت دفاع را پشتیبانی از سازمانهای نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی در جهت انجام ماموریت های خاص و ویژه حفظ نظم و امنیت دانست و تصریح کرد: از آنجا که نیروهای مسلح بهترین نیروی انسانی با انگیزه، آموزش دیده، مجرب، متعهد و متخصص را در اختیار دارند، از این حیث وظیفه و رسالت وزارت دفاع در خدمت رسانی به آحاد کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح دشوار تر خواهد بود.

وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح با غیر قابل مقایسه دانستن توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجهیزات و نیروهای انسانی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب خاطر نشان ساخت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در مجموع ۳۱ سبد محصول نظامی در کشور تولید می گردید که آن هم با خطوط تولید وارداتی توسط کشور های خارجی به ثمر می نشست، اما امروز به برکت دستاوردهای انقلاب اسلامی ۹۰ درصد نیازمندی های نیروهای مسلح در قالب ۷۷۰ محصول در داخل کشور و توسط متخصصین و دانشمندان صنعت دفاعی تولید و در اختیار نیروهای مسلح قرار می گیرد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به موشک باران پایگاه نظامی آمریکایی ها در عین الاسد و شکستن هیبت و غرور آمریکایی ها در سطح جهان توسط رزمندگان سپاه پاسداران با موشک های ساخت متخصصین صنعت دفاعی، افزود: با این سیلی سخت، توان موشکی و اراده قاطع فرماندهی را در پاسخ سریع و مقتدرانه به آمریکایی ها به اثبات رساندیم.

وزیر دفاع با اشاره به پیشرفت های بزرگ و خیره کننده صنعت دفاعی در طول ۴۰ سال اخیر در حوزه های رزم زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، و پدافندی، تصریح کرد: پس از صدور تدبیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) در باب اولویت داشتن موضوع پدافند هوایی  کشور؛ امروز متخصصین صنعت دفاعی توانسته اند در حوزه پدافندی به قابلیت ها و دستاوردهای فراوانی در سطوح مختلف برد کوتاه، متوسط و بلند دست یابند و از این حیث دست نیروهای مسلح برای هرگونه برخورد با متجاوزین به حریم مقدس ایران اسلامی باز است.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به تلاش ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع در اصلاح و ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح طی سال های اخیر گفت: تمام تلاش مجموعه نیروهای مسلح و فرماندهان عالیرتبه کاهش دغدغه معیشت و زندگی کارکنان و بازنشستگان است.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به خدمات ۲ سازمان زیر مجموعه وزارت دفاع- اتکا و سازمان تامین اجتماعی گفت: تصویب و افزایش ردیف طرح حکمت نیروهای مسلح در بودجه سال ۹۸، افزایش و ترمیم حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح و ارائه خدمات درمانی مطلوب و در خور شأن کارکنان نیروهای مسلح با اختصاص مبالغ مناسب از جمله اقدامات و اولویت های وزارت دفاع در حوزه رسیدگی به معیشت نیروهای انسانی ارزشمندمان است.

سردار پاکپور: کمک سنگین یکی از کشورهای منطقه به تروریست‌های جیش الظلم

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در هشتمین همایش مدیران و مسئولان ارتباطات مردمی نیروهای مسلح که به میزبانی نیروی زمینی سپاه در سالن غدیر مجتمع فتح المبین این نیرو برگزار شد، با اشاره به اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با تروریست ها و تامین امنیت مرزهای شمال غرب، غرب و جنوب شرق ؛ اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه در درگیری با تروریست های پژاک، کومله و دموکرات ضربات سنگینی به آنها وارد کرده است.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه برای ایجاد امنیت در مرزهای شرق، شمال غرب و غرب یک سری اقدامات گسترده از جمله استحکام مرزها، محرومیت زدایی و استفاده از نیروهای بومی برای تامین امنیت منطقه انجام داده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر حمایت های همه جانبه استکبار جهانی و حمایت از تروریست‌ها برای ضربه زدن به نظام اسلامی اظهار داشت: آمریکایی‌ها حمایتهای گسترده و همه جانبه ای از تروریست های پژاک، کومله و دموکرات انجام می دهند.

سردار پاکپور یادآور شد: با وجود حمایت های همه جانبه آمریکایی‌ها از تروریست ها، نیروی زمینی سپاه با همه توان در مقابل تروریست‌ها ایستاده و یک امنیت قابل قبول در مرزهای شمال غرب، غرب و جنوب شرق ایجاد کرده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان ابعاد حمایت‌های عربستان سعودی از تروریست های جیش الظلم، تاکید کرد: یکی از کشورهای مرتجع منطقه تاکنون دست کم سه هواپیما سلاح و تجهیزات در اختیار تروریست های جنوب شرق کشور قرار داده است.

وی ادامه داد: تروریست‌های جیش الظلم، پژاک، کومله و دموکرات از تجهیزات مدرنی برخوردارند و این نشان می دهد که آنها از حمایت های همه جانبه ایالات متحده، عربستان سعودی و هم پیمانان آنها در منطقه بهره می برند.

سردار شیرازی: اقدامات ممتاز شهید سلیمانی باید الگوی نیروهای مسلح باشد

سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا نیز در هشتمین همایش مدیران و مسئولان ارتباطات مردمی نیروهای مسلح که به میزبانی نیروی زمینی سپاه برگزار شد با اشاره به اینکه در رژیم گذشته آمریکایی‌ها در حوزه نظامی دخالت های زیادی داشتند، اظهار داشت: امروز پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی عمده تجهیزات دفاعی جمهوری اسلامی ایران داخلی است.

سردار شیرازی با تأکید بر اینکه تا زمانی که ما در راه خدا گام برداریم عنایت خداوند متعال پابرجاست، گفت: شهادت شهید سلیمانی مسیر تاریخ جهان را تغییر داد و خداوند با اراده خودش به شهید سلیمانی عزت داد. شهید سلیمانی همیشه مقام معظم رهبری را با انجام کارهای ممتاز در شرایط خوب و خوبتر قرار می‌داد و این باید در نیروهای مسلح به عنوان یک الگو در نظر گرفته شود.

سردار شیرازی با بیان اهمیت لزوم توجه به معیشت کارکنان نیروهای مسلح در ابعاد مختلف از جمله مسکن، خوراک و پوشاک، اظهار داشت: یک نظامی باید هم از نظر سازمانی و هم از نظر معیشتی دغدغه ای نداشته باشد تا بتواند در میدان به وظایف خود به خوبی عمل کند. در خصوص خانه های سازمانی هم توصیه می شود که به تعداد نیروهای مسلح خانه های سازمانی تهیه شود و در این زمینه نحوه استفاده و ساز و کار در اختیار قرار دادن این خانه ها بسیار مهم است. در خانه های سازمانی باید در نظر داشته باشیم که وعده ای که داده می‌شود در زمان لازم به آن عمل شود.

۲۱۷۲۱۴

کد خبر 1354223

برچسب‌ها