۲۰۰ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر کشور برگزار می‌شود

به گفته معاون بازرگانی داخلی و دبیر کارگروه تنظیم بازار بیش از دویست نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در آستانه عید نوروز برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین، عباس قبادی گفت : خوشبختانه هیچ مشکلی از بابت تامین کالا در کشور وجود ندارد و انشالله بازار آرامی را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در شرایط تحریم نیز می توان وضعیت را با مدیریت دقیق سامان داد، گفت: خوشبختانه قطعه‌سازان کشور از این تحریم‌ها بهره‌ بردند و بیش از 60 تا 70 درصد قطعاتی که قبلا وارد کشور می‌شد را اکنون در داخل کشور تولید می‌کنند.

معاون بازرگانی داخلی و دبیر کارگروه تنظیم بازار تاکید کرد: البته تقاضای خودرو در بازار تقاضایی واقعی نیست و باید با بازداریابی جلوی آن را گرفت.

قبادی گفت: آنچه که در زمینه خودرو اتفاق می‌افتد، منطبق با نیاز واقعی مصرف‌کنندگان در بازار نیست.

وی در مورد تنظیم بازار شب عید بیان داشت: هدف ما در این راستا هم تنظیم بازار شب عید و هم قدم برداشتن در مسیر سلامت مردم است و در این شرایط است که وارد مسیر بازداریابی می‌شویم.

قبادی بیان داشت: برای تنظیم بازار شب عید بیش از 100 هزار تن کالا از جمله شکر، روغن، برنج، گوشت و مرغ به بازرگانی استان‌ها تحویل شده است و در شبکه‌های مورد اطمینان توزیع شده است.

وی بیان کرد: قیمت این اقلام مصوب شده و از ابزارهای نظاتی بهره می‌گیریم تا با گران‌فروشی و تخلفات برخورد شود.وی افزود: 4 هزار فروشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر کشور از این هفته کار خود را آغاز می‌کنند.

دبیر کارگروه تنظیم بازار اظهار داشت: در زمینه تامین گوشت مرغ و گوشت قرمز هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و بیش از 130 درصد مصرف ایام عید و ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است.

وی اظهار داشت: برای تامین سیب و پرتقال شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد و از پتانسیل اصناف برای توزیع استفاده خواهد شد.به گفته وی برنامه ریزی برای تنظیم بازار شب عید تا ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده است.

223223

کد خبر 1354281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =