اظهارات مهم وزیر دفاع درباره امنیت انتخابات، جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و اعزام نیروی خارجی به منطقه

وزیر دفاع با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات برای کشور امنیت آفرین است، گفت: در این دوره دشمن تمام تلاش خود را انجام داده تا حضور مردم را مخدوش کند در حالی که ما دشمن را یکپارچه می‌بینیم.

به گزارش خبرآنلاین، امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران پیرامون ضرورت مشارکت مردم در انتخابات دوم اسفند با بیان اینکه انقلاب اسلامی مردمی ترین انقلاب جهان است و همه ارکان این انقلاب از شروع، استمرار و ادامه آن به حضور مردم بستگی دارد، گفت: از مصادیق بارز این حضور، حضور در انتخابات است. در این دوره دشمن تمام تلاش خود را انجام داده تا حضور مردم را مخدوش کند در حالی که ما دشمن را یکپارچه میبینیم.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری فارس بخوانید؛

*گزارشی را می دیدیم که می گفت کنگره آمریکا تقریبا به ازای هر روز کاری خود یک طرح علیه جمهوری اسلامی ایران داشته و در یک سال گذشته حدوداً ۱۱۵ طرح علیه جمهوری اسلامی ایران داشته که برخی از آنها تصویب شده و برخی تصویب نشده است.

* در چنین شرایطی داشتن یک مجلس قدرتمند، دشمن شناس، بصیر و در عین حال حامی انسجام و وحدت داخلی می تواند به قدرت مردم افزون شود، انشالله با این کار یک بار دیگر حمایت و پشتیبانی مردم از جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد خورد.

*{ پیرامون تاثیر میزان مشارکت مردم در انتخابات بر بحث امنیت}: امنیت جمهوری اسلامی ایران هم یک امنیت متکی به مردم است و عقبه راهبردی نیروهای مسلح در بین مردم است و حضور مردم در انتخابات می تواند برای کشور امنیت آفرین باشد.

*{درباره جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی}: جعبه سیاه این هواپیما آسیب قابل توجهی دیده است و از بخش صنایع دفاعی خواسته شد تا برای بازسازی جعبه سیاه کمک کند. قرار است نخست بازسازی جعبه سیاه انجام و بعد بازخوانی شود. الان مشغول این کار هستند تا بتوانند آن را بازسازی کنند.

*{در واکنش به اعلام برخی کشورهای خارج از منطقه مبنی بر اعزام نیرو برای تامین امنیت خلیج فارس}: سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد امنیت منطقه و خلیج فارس روشن است. ما معتقدیم امنیت منطقه باید به دست کشورهای خلیج فارس اتفاق بیفتد و حضور هر عنصر بیگانه‌ای می‌تواند موجب اخلال شود.

*هم به کشورهای منطقه و هم به کشورهایی که گاهی نظر ما را در این باره پرسیدند به صراحت گفتم که با وجود همکاری کشورهای منطقه نباید نگران امنیت خلیج فارس و منطقه باشند. کشورهای منطقه به خوبی و به راحتی می‌توانند امنیت منطقه و خلیج فارس را تامین کنند

۲۷۲۱۵

کد خبر 1354480

برچسب‌ها