واکنش رسانه‌های خارجی از ورود ویروس کرونا به ایران؛ از گاردین تا نیویورک‌تایمز

رسانه‌های خارجی به سرعت نسبت به ورود ویروس کرونا به ایران واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از انتشار خبر مثبت بودن نتایج آزمایش اولیه دو نفر در شهر قم درباره ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت، رسانه‌های خارجی به سرعت نسبت به این خبر واکنش نشان داده‌اند و تاکنون چندین رسانه معتبر به نقل از وزارت بهداشت ایران این خبر را تایید کردند.

آسوشیتد پرس اولین رسانه‌ای بود که این خبر را به نقل از خبرگزاری ایسنا در سایت خود منتشر کرد. بعد از آن رسانه‌های دیگری مثل بلومبرگ، CNBC، نیویورک تایمز و گاردین این خبر را به تیتر اول اخبار خود درباره کروناویروس تبدیل کردند.

ساعاتی پیش، کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در این باره در گفت‌وگویی با خبرآنلاین توضیح داد: «ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم های شناسایی و مدیریت بیماریهای واگیر و تیم های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آنها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است.»

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1354614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =