سید احمد خاتمی: مطمئنم مردم قم رأی بالایی به آیت‌الله یزدی خواهند داد/ او در دوره‌ای که بردن اسم امام جرم بود فریاد می‌زد

رسا نوشت: عضو جامعه مدرسین با بیان این که آیت الله یزدی ثابت قدم و استوار پای ولایت ایستاده است، گفت: آیت الله یزدی ولایت فقیه و عینیت دین با سیاست را با جان و دل پذیرفته است.

آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی مردم سالار بر اساس دین است، بر اساس نظام مردم سالاری دینی تاکنون مردم ۳۸ بار پای صندوق های رأی آمده اند، این حجم در طول ۴۱ سال کم سابقه است.

وی افزود: تمام مقامات در کشور با واسطه یا بی واسطه منتخب مردم هستند، رهبری هم از کانال مجلس خبرگان رهبری منتخب مردم است، در انتخابات میان‌دوره ای مجلس خبرگان رهبری به جای ۷ تن از اعاظمی که در طول سال های اخیر به دیار باقی شتافتند مردم ۷ نفر دیگر را بر می گزینند.

عضو هیأت رییسه خبرگان در ادامه با اشاره به شخصیت علمی و انقلابی آیت الله یزدی گفت: نصاب علمی آیت الله یزدی نصابی بایسته است، ایشان آموزش دیده حوزه علمیه قم بوده و از محضر بزرگانی مانند آیت الله العظمی بروجردی و آیت الله العظمی امام خمینی(ره) بهره برده است و در این مکتب پرورش پیدا کرده است.

وی افزود: آیت الله یزدی در عرصه جهاد در راه خدا قبل از انقلاب زبانزد شجاعت بود، این زبانزدی برای نسلی که دران خفقانی طاغوت را ندیده ملموس نیست، اما برای کسانی که دوره پر خفقان طاغوت را همراه با زندان ها و شکنجه های قرون وسطایی دیده اند می دانند که شجاعت در آن شرایط چه ارزش والایی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آیه" فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَی الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا" اظهار داشت: آیت الله یزدی در دوره ای که بردن اسم امام جرم بود و اگر شاه با لفظ شاه خطاب می شد اهانت بود فریاد می زد.

وی ادامه داد: بعد از پیروی انقلاب اسلامی نیز آیت الله یزدی عرصه حضور را حفظ کرد و در همه مواقف ضروری در خدمت به انقلاب اسلامی حاضر بود، از نمایندگی مجلس تا ریاست قوه قضاییه، نمایندگی از آیت الله شهید بهشتی و رهبر معظم انقلاب در هیأت ۳ نفره بررسی اختلاف بین بنی صدر و این اعاظم و عرصه های دیگر همواره ایشان به تکلیف و وظیفه خود عمل کرد.

آیت الله خاتمی با بیان این که آیت الله یزدی انقلابی قبل از انقلاب و انقلابی بعد از انقلاب است، ابراز داشت: از جمله بزرگانی که ثابت قدم و استوار پای ولایت ایستاده آیت الله یزدی است، این چنین بزرگی با سوابق درخشان و شایسته، در خبرگان نقش آفرین خواهد بود.

وی عنوان کرد: آیت الله یزدی ولایت فقیه را با جان پذیرفته است، ایشان با تمام وجودش عینیت دین با سیاست را پذیرفته است به همین همواره در صحنه بوده و هست، انتخاب ایشان برای خبرگان انتخابی بسیار شایسته و ستودنی است و با توجه به این که در ماه های اولیه انقلاب ایشان به عنوان فرمانده قوی، شهر قم را در ماه های بحرانی مدیریت کرد، مردم قم این بزرگ را به خوبی می شناسند و مطمئن هستیم که به این بزرگ رأی بالا خواهند داد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1354626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =