برترین‌های نمازشناسی دانش‌آموزی در دشتی تجلیل شدند

نفرات برتر مسابقه نمازشناسی ویژه دانش‌آموزان پایه سوم دخترانه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی روز چهارشنبه درآیینی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 به گزارش خبرآنلاین ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی روز چهارشنبه در این آیین گفت: نماز، تقدیم حمد و سپاس به درگاه خالق منان و کامل ترین پاسخ به عالی ترین نیاز انسان، یعنی کمال جویی است.

حمیدزارعی ادامه داد: نماز، فرصتی برای طراوت بخشیدن روح و پل نیل به اوج کمال مطلق و زینت بخش شخصیت و منش مؤمنان است و یکی از اساسی ترین ارکان حیات، تمدن، فرهنگ، زندگی و تحرک جوامع انسانی است.

وی افود: حکمت نماز آن است که خدای یگانه را پرستش کنیم و از شرک و بت پرستی دور باشیم و تنها در برابر خدای بزرگ به نیازمندی و کوچکی خود اعتراف کرده و برای گناهان خویش طلب عفو و بخشش نماییم.

زارعی اضافه کرد: در سال جاری مسابقات و برنامه‌های متعددی در حوزه نماز توسط بخش اقامه نماز این اداره در سطح شهرستان برگزار شد و این برنامه نیز برای ترویج نماز خوانی بین دانش‌آموزان برگزار شدهاست.

کارشناس ستاد اقامه نماز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز با اشاره به نحوه برگزاری این مسابقه بیان کرد: مسابقه نماز شناسی ویژه دانش‌آموزان سال سوم ابتدایی و تازه به سن تکلیف رسیده‌اند برگزار شد و  ۳۵ شرکت کننده داشته‌است.

ابوذر بهرامی کرد: در این مسابقه که به صورت شفاهی برگزار شد فرزانه نیک مرامی،  فاطمه زارعی،  طاهره کشاورز، فاطمه فقیه و زهرا حسین پور به ترتیب مقام های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند و جوایزی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی به آنان اهدا شد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزارنفرجمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهرواقع است

46

کد خبر 1354693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =