دعوت جامعه مدرسین از مردم برای مشارکت پرشور در انتخابات/فرمان انتخاباتی موتلفه به کاندیداهایش /انصراف یک مدیر دولت احمدی نژاد از کاندیداتوری

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی آحاد جامعه را به حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت کردند.

به گزارش خبرآنلاین، متن پیام به شرح ذیل است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

« إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلی أَهلِها»(نساء: ۵۸)

پیشینة درخشان نظام اسلامی در گام اول انقلاب نشان داد حضور مردم عزیز در انتخابات قوت و استحکام اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی را می‌افزاید و اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان می‌کشد.

انتخابات در سراسر کشور یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در کشور ما در بهترین و سالم‌ترین شکل ممکن برگزار می‌شود. براین اساس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ملت عزیز ایران را به حضور فعال در جهادِ سیاسی انتخابات دعوت می‌کند. رجاء واثق داریم ملت شریف ایران در انتخابات پیش رو ـ دوم اسفند ۱۳۹۸ ـ به یاد قهرمانان شهید خود، برگ زرین دیگری به کارنامه درخشان انقلاب ایران اسلامی خواهند افزود. امروز کشور با برخی از مشکلات اقتصادی خاص مواجه است که با توجه به ظرفیت‌های داخلی قابل‌حل است. شکل‌گیری یک مجلس قوی، طالب رونق اقتصادی و عدالت اجتماعی، زمینه را برای حل مشکلات فراهم می‌کند. در تعاملات بین‌المللی نیز یک مجلس مقتدر، پشتوانه دیپلماسی و سیاست خارجی عزتمند است و نخواهد گذاشت طرح‌های استعماری تحمیلی از سوی سازمان بین‌المللی زیر چتر نفوذ آمریکا وارد سیستم حکمرانی ما شود و همه این‌ها با حضور آگاهانه مردم در انتخاب نمایندگانی مؤمن، دارای روحیه جهادی و اعتقاد عمیق به اخلاق اسلامی و پیشرفت و عدالت تأمین خواهد شد.

توصیة اکید جامعه مدرسین به نامزدهای ارجمند و مردم، این است که در این جهاد سیاسی همواره ملتزم به شرع مقدس و قانون باشند. به‌یقین با مجاهدت‌های منزّه و شایستة انتخاباتی، مشمول عنایت الهی خواهند بود و سرمایة اخلاقی، اجتماعی و سیاسی این ملت عزیز را بیش‌ازپیش افزایش خواهند داد. همچنین حضور پرشور و رای آگاهانه، پاسداشت خون شهیدان و عمل به توصیه‌های امام و رهبری است و ان‌شاءالله همه مأجور هستند. «اِنَّ اللهَ مَعَ الَّذینَ اتَّقَوا وَالَّذینَ هُم مُحسِنون» (نحل: ۱۲۸)

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

درخواست موتلفه از نامزدهای این حزب برای انصراف

همچنین حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی ضمن اعلام حمایت از فهرست انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، از کاندیداهای عضو این حزب خواست که به نفع این لیست از انتخابات مجلس انصراف دهند.

متن این پیام به شرح زیر  است:

حزب موتلفه اسلامی ضمن تقدیر از تلاش های زیادی که برای وحدت نیروهای انقلاب انجام و به تهیه فهرست وحدت منجر شد و با تاکید بر اراده همیشگی این حزب برای ایفای نقش و حضور فعال در وحدت نیروهای اصولگرا، از مردم شریف تهران ری و شمیرانات، اسلامشهر و پردیس دعوت می‌کند به صورت کامل فهرست وحدت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی رای دهند. همچنین حزب موتلفه اسلامی از همه نامزدهای این ائتلاف و به ویژه نامزدهای این حزب درخواست دارد از فهرست وحدت حمایت کنند.

سید مهدی هاشمی از انتخابات کناره گیری کرد

سید مهدی هاشمی کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم از رقابتهای انتخاباتی انصراف داد. بنا به گزارش باشگاه خبرآنلاین در متنی که وی در این رابطه منتشر کرده آمده است؛

هموطنان عزیز و شریف ایران اسلامی

مردم گرانقدر حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

به استحضار می‌رساند اینجانب که خود را فرزند کوچکی از ایران سرافراز و سرباز ولایت می‌دانم به قصد خدمت و خادمی این ملت شریف به عرصه انتخابات ورود پیدا کردم.

حال که در آخرین ساعات تبلیغات انتخابات شاهد یک وحدت قابل قبول در لیست‌های ائتلافی می‌باشیم، ضمن تشکر از همه سرورانی که حقیر را مورد لطف و محبت خود قرار داده اند به ویژه تشکل‌ها و گروه‌هایی که اینجانب را در لیست‌های انتخاباتی قرار داده اند مخصوصا لیست نهضت سلیمانی، هیئت‌های مذهبی و مهندسان عزیز در استان تهران و سراسر کشور از جمله: لیست ائتلاف بزرگ تشکل‌های فنی و مهندسی، ائتلاف بزرگ اقتصاد و معیشت مردم، ائتلاف اصولگرایان جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت ائتلاف بزرگ قرآن و عترت مجلس، جبهه ایران اسلامی، باران انقلابی سلام (ائتلاف یاس)، لیست منتخب مردمی حزب الله، ائتلاف وحدت و آشتی ملی (لیست مورد حمایت خراسانی‌های مقیم تهران)، ائتلاف نیروهای جهادی و همچنین سایر اقوام و تشکل ها، افراد مختلف و به منظور احترام و حفظ همگرایی و همدلی نیروهای انقلاب و جلوگیری از تشتت آراء، بدینوسیله انصراف خود را از ادامه نامزدی انتخابات مجلس یازدهم اعلام می‌دارم و امیدوارم ملت همیشه در صحنه با حضور پرشور و انقلابی خود حماسه‌ای دیگری را در تاریخ ایران اسلامی رقم بزنند.

۲۷۲۷

کد خبر 1354701

برچسب‌ها