۰ نفر
۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مسمومیت با گاز مونوکسید کربن بر اثر استفاده از ذغال در راین کرمان دو قربانی گرفت.

محمد صابری رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: دو مرد  ۳۵ و ۵۰ساله، به علت استفاده از ذغال برای گرم کردن محیط در فضای بسته جان باختند.

سید محمد صابری افزود::بیشترین مورد مسمومیت ثبت شده  امسال در استان کرمان به علت استفاده از "ذغال و بخاری هیزمی" در محیط‌های بسته جهت گرم کردن محیط بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان  شهرستانهای کرمان، بافت و رفسنجان  رارکورددار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در پاییز امسال اعلام وخاطرنشان کرد: ۱۴۲  مسموم و ۹  جان باخته ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن  پاییز امسال در "سامانه اورژانس پیش بیمارستانی استان کرمان" ثبت شده است.

وی با اشاره به تعداد جانباختگان مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در زمستان امسال در استان گفت: از ابتدای زمستان نیز به جز دو  فوتی امروز راین یک نفر هم ۲۰ دی در روستای باغابُر لاله زار بردسیر به علت گازگرفتگی جان باخت.

لطفی مدیر علت‌یابی حوادث و آتش‌سوزی آتشنشانی کرمان هم با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه چهارم بیشترین میزان گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن در کشور را دارد اظهار داشت: گاز منوکسیدکربن گازی بی‌رنگ، بی‌بو و بدون مزه است و بسیاری از این حوادث به علت سهل‌انگاری  افراد رخ می دهد.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1354803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =