۰ نفر
۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
این استان‌ها دوشنبه بارانی می‌شوند

ایرنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز (پنجشنبه) برای شمال غربی، غرب، جنوب غربی کشور، دامنه های البرز، سواحل شمال، به تدریج شمال شرق و مناطق جنوبی بارش پیش بینی شده است که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش ها به شکل برف خواهد بود.

«امین حسین نقشینه» افزود: امروز برای مناطق جنوبی کشور بارش ها  همراه با رعد و برق پیش بینی شده است و شدت بارش ها نیزهمراه با احتمال ریزش تگرگ در زاگرس مرکزی و مناطق غربی کشورمان پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: تا ظهر امروز برای خوزستان، ایلام و کرمانشاه به عبارتی مناطق غرب کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی شده که  احتمال ایجاد گردو خاک برای این مناطق وجود دارد.

وی ادامه داد:  فردا (جمعه) نیز این سامانه بارشی در شمال شرق به صورت بارش برف و باران بارش ایجاد می کند، درسواحل شرقی دریای خزر نیز فردا بارش پراکنده خواهند داشت.

خروج سامانه بارشی از کشور از روز جمعه

نقشینه افزود: این سامانه بارشی  فردا به تدریج از کشور خارج خواهد شد و از بعد از ظهر شنبه و یکشنبه با عبور موج ضعیف و سریع بارشی برای مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غربی بارش پراکنده به صورت برف و باران  ایجاد خواهد کرد، اما از بعدازظهر دوشنبه  هفته پیش‌رو (پنجم اسفند) سامانه بارشی فعال وارد کشور می شود.

وی گفت: با این سامانه بارشی، برای غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز جنوبی و مرکزی، مرکز و جنوب غرب کشور بارش برف و باران آغاز خواهد شد که شدت بارندگی های این سامانه بارشی باز هم در دامنه های زاگرس مرکزی و غرب کشور رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید از ظهر امروز (پنجشنبه) تا فردا برای نیمه شرقی کشور وجو دارد که برای نقاطی از شرق  و جنوب شرق توام با گرد و خاک خواهد بود، نواحی مرکزی خلیج فارس از بعد از ظهر امروز تا فردا مواج و متلاطم می شود

تهران امروز بارانی/فردا افزایش دمای ۵درجه ای در تهران

این کارشناس گفت: تهران نیز امروز ابری و بارانی خواهد بود، در ارتفاعات تهران برف خواهیم داشت، فردا آسمان تهران صاف و آفتابی است و افزایش خواهد داشت، به این صورت که بیشینه دمای  امروز تهران ۹ درجه بالای صفر و فردا ۱۴ درجه بالای صفر خواهد بود؛ یعنی دمای تهران فردا ۵ درجه گرمتر می شود، کمینه دمای تهران امروز ۵ درجه بالای صفر است  و فردا نیز همین خواهد بود.

وی یادآور شد: امروز صبح همدان با دو درجه زیر صفر و بندرعباس  با ۳۲ درجه بالای صفر سردترین و گرمترین مراکز استان بوده اند.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1354804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =