۳۷ هزار و ۸۲۳ دانش آموز استان رأی اولی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان تعداد دانش آموزان رأی اولی استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۳۷ هزار و ۸۲۳ نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش استان ،فرحناز قائدامینی ضمن اعلام این خبر افزود: از تعداد رأی اولی‌های استان، ۱۹هزار و ۴۵نفر دانش آموزان پسر و ۱۸هزار و ۷۷۸نفر دانش آموزان دختر هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت:دانش‌آموزان قبل از حضور در پای صندوق‌های رأی انتخابات، با شرکت در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مراحلی از دموکراسی و حضور در انتخابات را تمرین می‌کنند.
فرحناز قائدامینی افزود: بی‌شک حضور رأی اولی‌ها در شور و نشاط‌بخشی به انتخابات بسیار اثرگذار است و در این دوره از انتخابات نیز حضور پرشور و حداکثری این افراد در پای صندوق‌های رأی پیش‌بینی می‌شود.
وی تصریح کرد: در عین حال که فضای مدارس متأثر از فرهنگ‌سازی در خصوص افزایش مشارکت سیاسی و تشویق رأی اولی‌ها به حضور در انتخابات است اما اجازه نداده‌ نمی‌شود که فضای تبلیغات انتخاباتی و جهت‌گیری به سوی نامزد خاصی در مدارس شکل گیرد.
شایان ذکر است استان چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷هزار نفر جمعیت دارد که از این استان ۴نماینده به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت.

46
 

کد خبر 1354876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =