رونمایی از شبیه ساز حریق موتور هواپیما در فرودگاه  بین المللی کیش

عزت الله محمدی مدیرکل فرودگاه المللی کیش از رونمایی شبیه ساز حریق موتور هواپیما در فرودگاه جزیره با هدف آموزش و تمرین، افزایش توان عملیاتی آتش نشانان فرودگاهی خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش، این شبیه ساز حریق، با هدف آموزش و تمرین، افزایش توان عملیاتی آتش نشانان فرودگاهی، تامین موارد و مسایل و نکات ایمنی در فرودگاه و همچنین استقبال ایمن از مسافران و میهمانان نوروزی در جزیره کیش رونمایی شد.

علی عرب مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت:  با توجه به حجم تردد مسافران هوایی جزیره کیش، این امر مهم برای آمادگی تیم­های تخصصی در رویارویی با سوانح و حوادث احتمالی هواپیما به منظور انجام عملیات های جستجو، نجات ، امداد و اطفا حریق در کوتاهترین زمان ممکن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تجهیزات امداد و نجات از جمله ماشین آتشنشانی فرودگاهی، سال آینده به ناوگان ایمنی زمینی فرودگاه افزوده خواهد شد.

عزت الله محمدی مدیرکل فرودگاه المللی منطقه آزاد کیش نیز در مراسم رونمایی عنوان کرد: استقرار شبیه ساز حریق، یکی از الزامات اخذ گواهینامه ایمنی فرودگاهی از سوی سازمان جهانی هواپیمایی (ایکائو) برای تمرینات و مانورهای آتش نشانی است که فرودگاه کیش نیز با دریافت این گواهینامه فرودگاهی، جزء سه فرودگاه نخست کشور شناخته شد.

گفتنی است این حرکت ارزشمند به همت مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و مدیرکل فرودگاه المللی این منطقه آزاد انجام شد.

46

کد خبر 1354911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =