رسانه‌های منطقه از انتخابات امروز ایران چه نوشتند؟

ایرنا نوشت: برخی رسانه های منطقه آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران را بازتاب دادند و میزان مشارکت را گسترده توصیف کردند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که استقبال از انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران همزمان با آغاز روند رای گیری، گسترده می باشد.

المیادین افزود که این انتخابات، در پی ترور سپهبد سلیمانی و فشارهای آمریکا دارای از اهمیت زیادی برخوردار است.

شبکه خبری الجزیره نیز در گزارشی از  یک حوزه رای گیری در تهران، میزان مشارکت در انتخابات را بالا توصیف کرد.

الجزیره به رقابت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران برای کسب ۳۰ کرسی مجلس اشاره کرد و ادامه داد که در میان نامزدها انتخابات در تهران حدود ۲۰۰ زن نیز دیده می شود.

الجزیره رقابت انتخاباتی در تهران را میان جریان اصولگرا و اصلاح طلب دانست.

شبکه مزبور همچنین اعلام کرد که این نخستین انتخابات ایران در پی تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بامداد روز جمعه دوم اسفند ماه آغاز شد.

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند. 

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند.

تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

312 310

کد خبر 1355133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =