دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند رأی بدهند /مُهر انتخابات در کدام قسمت شناسنامه باید ضرب شود؟

ستاد انتخابات در اطلاعیه ۲۴ و ۲۵ توضیحاتی درباره مهمور کردن شناسنامه‌ها ارائه اخذ رای با شناسنامه بدون عکس ارائه کرد.

ستاد انتخابات کشور در  اطلاعیه شماره (۲۴)  اعلام کرد که پس از اخذ رأی باید اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات در شناسنامه، پس از درج عدد ۱۱ و کد استعلام از سامانه، ممهور شود، متن اطلاعیه به شرح زیر است: «به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند، پس از اخذ رأی باید اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات در شناسنامه، پس از درج عدد ۱۱ و کد استعلام از سامانه، ممهور گردد. چنانچه صفحه مزبور کاملاً پرشده باشد، مهر انتخابات می‌بایست در قسمت توضیحات شناسنامه ضرب شود.»

ستاد انتخابات کشور همچنین در اطلاعیه شماره (۲۵)  اعلام کرد که دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رأی دهند.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

هموطنان عزیز و اعضای محترم شعب اخذ رأی توجه داشته باشند که به استناد استفساریه مصوب ۹-۳-۱۳۸۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست. دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند.

همچنین از کلیه هموطنان گرامی درخواست می‌شود جهت تسهیل در امر رأی گیری به هنگام حضور در شعبه اخذ رأی علاوه بر شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی خود را نیز به همراه داشته باشند. 

۲۷۲۱۶

کد خبر 1355212

برچسب‌ها