پیروز قطعی انتخابات مجلس از نگاه علم‌الهدی/به کسی که کُلفت و نوکر آمریکاست رأی ندهید

تسنیم نوشت: امام جمعه مشهدمقدس گفت: مشارکت سیاسی از نظر دین و شریعت ما یک تکلیف است که باید انجام شود. مسئله انتخابات و رای دادن در انتخابات یک حق عقلایی هر انسانی است.

حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یکی از مسائل نگران‌کننده که بعضا در زندگی زوجین جوان شاهد آن هستیم کنار گذاشتن تقوا است؛ در مقام تبیین ترک مصداق تقوا و دوری جستن از تقوا در کانون زندگی خانواده نکات گسترده‌ای را باید بحث کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نخستین نکته‌ای که سبب چالش در زندگی خانوادگی می‌شود دوری گزیدن از تقوا در هنگام تشکیل زندگی خانوادگی است؛ همسرگزینی باید براساس مصادیق تقوا صورت گیرد. پارک و دانشگاه و خیابان جای تشکیل خانواده نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به حماسه‌آفرینی مردم مشهد در پای صندوق‌های رای گفت: نامزدها نیز در عرصه انتخابات وارد شده و جریان رقابت آنها سبب گرمی حرکت انتخاباتی مردم وظیفه‌شناس شده است. هر کس پیروز شود، پیروز اصلی اسلام و نظام در این انتخابات است. امیدواریم مجلس نیرومندی تشکیل شود.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود دو نکته را فرمودند: مقام معظم رهبری به عنوان یک مرجعیت ممتاز بر مشارکت مردم در انتخابات تاکید کردند و اعلام فرمودند حضور در انتخابات، واجب شرعی است و مراجع دیگر نیز همین نکته را اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت اجتماعی و سیاسی در امت اسلام یک تکلیف قطعی شرعی است؛ پیامبر اسلام(ص) و سیره ایشان موید این مطلب است و در روایاتی از ایشان بر این مهم تاکید شده است.پیامبر اسلام(ص) تاکید دارند هر کس در امور مسلمین اهتمام و مشارکت نداشته باشد مسلمان نیست. امروز در امور مسلمین مسئله‌ای بالاتر از تعیین سرنوشت به وسیله رای دادن نیست و یک تکلیف شرعی است.

امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: مشارکت سیاسی از نظر دین و شریعت ما یک تکلیف است که باید انجام شود. مسئله انتخابات و رای دادن در انتخابات یک حق عقلایی هر انسانی است؛ رای دادن حق شماست برای تعیین سرنوشت و از این حق اگر استفاده نکردی فرد دیگری از این حق استفاده می‌کند و برای تو سرنوشت تعیین می‌کند.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید به کسانی رای داد که تضمین باشد که اینها نوکر و کلفت دشمنان در آینده نیستند و مقام معظم رهبری بر این مسئله نیز تاکید دارند. تکلیف شما این است که کسانی را که در حضور و رای دادن تردید دارند را نیز از تردید خارج کنید و این مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

27216

کد خبر 1355242

برچسب‌ها