تشکیل نشست فوق العاده کمیته رصد فضای مجازی و پیشگیری از جرایم انتخاباتی

رئیس کل دادگستری استان یزد از تتشکیل نشست فوق العاده کمیته رصد فضای مجازی ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان یزد خبر داد.

به خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تخلفات روز و شب گذشته برخی از افراد در فضای مجازی و تبلیغات خارج از موعد، کمیته رصد فضای مجازی ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی صبح امروز تشکیل و پس از استماع گزارش مراجع و ضابطان عام و خاص در خصوص اقدامات متخلفین تصمیم گیری کرد.
 نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد در این رابطه گفت: با رصد دقیق فضای مجازی و تبلیغات نامزدهای استان، برخی از افراد که دیروز و شب گذشته اقدام به تبلیغات خارج از موعد و یا تخریب نامزدهای رقیب نموده بودند توسط پلیس فتا احضار و از آنان اخذ توضیح شد.
دهشیری اظهار داشت: در مورد تخلفات صورت گرفته پس از ارسال مستندات و جمع آوری و گزارش مراجع صالح، بلافاصله فردای پس از روز رای گیری پرونده تشکیل و به جرائم آنان رسیدگی خواهد شد.
وی تصریح کرد: در ادامه ساعات رای گیری اقدامات و تحرکات افراد در فضای مجازی به دقت تحت نظارت خواهد بود.
این مقام قضایی تاکید کرد: چنانچه افرادی اقدام به تبلیغ خارج از موعد تحت هر عنوان نموده و یا اصل رای گیری و انتخابات را مورد تشکیک قرار دهند و یا ذهنیت سازی در اعلام نتایج و یا بر خلاف واقع افراد را تهیج و تحریک نمایند بلافاصله مورد تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

48

کد خبر 1355265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =