حماسه آفرینی مردم خوزستان پای صندوق های رای

حضور گسترده مردم خوزستان جشن زمستانی انقلاب را با حماسه به یک روز گرم تبدیل کرد.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز در استان خوزستام همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۷ خود تاکید کرد: به آگاهی عموم ملت شریف ایران می رساند جهت اخذ رای از تمامی واجدین شرایط در انتخلبات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی علاوه بر شناسنامه، همراه داشتن کارت ملی یا شماره ملی نیز ضروری می باشد.

بیش از 3 میلیون و 250 هزار نفر تعداد واجدین شرایط رأی در استان خوزستان است که 850هزار نفر نیز واجدین شرایط رای در اهواز هستند.

علی رغم اینکه انتخابات مجلس یازدهم بعد از ترور سردار سلیمانی و در سایه فشارهای آمریکا علیه ایران برگزار می‌شود ازهمان ساعات اولیه مردم حضور گسترده‌ای در پای صندوق‌های رای داشتند.

از آغازانتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، شخصیت های مختلف، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و مردمی به شعب اخذ رأی مراجعه کرده‌اند.

علمای استان خوزستان با مطالبه حضور گسترده مردم ، رای خود رابه صندوق ریختند.

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگوبا خبرنگارما، اظهار کرد: امروز روز مقاومت و بیعت با خون سردار شهید مقاومت سردار سلیمانی است که مردم خوزستان در روز تشییع تاریخی این سردار بزرگ در اهواز اشک به چشم همه عاشقان ولایت آوردند،امروز نیز مثل همیشه الگوی مقاومت و بیعت با ولایت هستند.

همچنین آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان پس از انداختن رأی در صندوق در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بنا به گفته مقام معظم رهبری امروز عید ملی برای ملت ایران است و حضور و شرکت در انتخابات باعث تقویت نظام جمهوری اسلامی می‌شود.

وی افزود: به فتوای همه مراجع از جمله مقام معظم رهبری حضور مردم در انتخابات یک واجب شرعی است و همه مردم در انتخابات مشارکت کنند.

اقشار مختلف با دست نوشته های #رای_می دهم _چون و پیام هایی برا شهید سلیمانی نوید خلق حماسه دیگر در صحنه انتخابات را می دهند.

حضور خانوادگی مردم در شعب اخذ رای یکی از چشم گیرترین صحنه های این انتخابات است.

پیر و جوان ، خردسال و نوجوان ، عرب و بختیاری همه پای صندوق رای آمدند تا بار دیگر ولایتمداری خود را ثابت کنند و آرمام های امام امت لبیک بگویند.

مردم استان خوزستان جشن انقلاب را با حماسه آفرینی شان ، به یک روز گرم تبدیل کردند .

این انتخابات تا عصر امروز بدون حواشی خاصی ادامه دارد، اما با نزدیک شدن به ساعت ۶ بعد از ظهر و تمدید زمان برگزاری انتخابات، حضور مردم در شعب اخذ رای بیشتر می شود .

۴۶

کد خبر 1355387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =