رای گیری دراستان بوشهر تمدید شد

استاندار بوشهرگفت:براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور زمان رای گیری در شعب اخذ رای این استان تا ساعت 22 تمیدد شده است و مطابق این اطلاعیه در حوزه هایی که انتخابات به پایان رسیده استانداران می توانند نسبت به اتمام فرایند انتخابات اقدام کنند.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر ، عبدالکریم گراوند افزود:  از شهروندان تقاضا می شود تا زمان اتمام روند انتخابات کسانی که هنوز فرصت نکرده اند رای خود را در صندوق ها بیندازند از این فرصت تمدیدبرای مشارکت در تعیین سرنوشت خود استفاده کنند.

وی یادآورشد: باتوجه به اینکه درساعات پایانی رای گیری شاهد حضور مردم درشعبه‌های اخذ رای هستیم با درخواست از وزارت کشور و تمدید زمان رای گیری زمینه مشارکت مردم در این دوره از انتخابات فراهم می‌شود.

گراوند گفت: بدلیل طراوت فصل بهار و حضور برخی از مردم استان در تفرجگاه‌ها زمان رای دادن را به ساعت پایانی اخذ رای موکول کردند که هم اینک در شعبه‌های رای گیری حضور دارند.

وی بیان کرد: پس از درخواست تمدید فرمانداران حوزه‌های انتخابیه ستاد انتخابات استان درخواست تمدید زمان رای گیری را از وزیر کشور انجام خواهد داد.

استاندار بوشهر ادامه داد: از زمان آغاز رای گیری تاکنون امنیت خوبی در این استان حاکم است که از همه عوامل نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی قدردانی می‌شود.

وی با تاکید بر صیانت از آرای مردم گفت:سلامت انتخابات اصلی جدی است که همه مسئولان مرتبط با ستاد انتخابات استان بوشهر نسبت به این مهم اهتمام جدی دارند.

گراوند اضافه کرد: رصد فضای انتخابات در همه مناطق استان حاکی است به لطف خدا مردم در فضایی آرام برای تعیین سرنوشت خود در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت دارند.  

استاندار بوشهر گفت:همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و در امنیت کامل در نظر گرفته شده‌است.

هم اکنون ۶۶ نفر در چهار حوزه انتخابیه شامل ۲۳ نامزد در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم، ۱۵ نامزد دشتستان، ۱۴ کاندیدا دشتی و تنگستان و ۱۴ نفر در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه باهم رقابت می‌کنند.

از مجموع جمعیت یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفری استان بوشهر ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر واجد شرایط رای که از این شمار ۳۷  هزار و ۶۵۹ نفر رای اولی هستند.

در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر ۷۲۰ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم در نظر گرفته شده‌است که ۵۰۱  شعبه معادل ۷۰ درصد ثابت و ۲۱۹ شعبه معادل ۳۰ درصد سیار است.

استان بوشهر دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

۴۶

کد خبر 1355423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =