چهار اصولگرا نمایندگان استان قزوین در مجلس یازدهم

در سه حوزه انتخابیه استان قزوین؛ ۴کاندیدای اصولگرا به مجلس یازدهم راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان قزوین پایان یافت و منوچهر حبیبی رییس ستاد انتخابات استان نتایج نهایی این رقابت را اعلام کرد. 
منوچهر حبیبی با اشاره به حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک گفت: فاطمه محمدبیگی و لطف الله سیاهکلی، حائز اکثریت آراء شدند که از مجموع ۲۲۳ هزار و ۴۳۶ رأی مأخوذه صحیح "فاطمه محمدبیگی" با کسب ۱۰۸ هزار و ۹۲۴ رأی به عنوان نماینده اول، انتخاب شد. 
حبیبی ادامه داد: لطف الله سیاهکلی نیز با کسب ۸۳هزار و ۵۵۵ رأی به عنوان منتخب دوم حوزه انتخابیه، قزوین، البرز و آبیک بیشترین آراء را بدست آورد. هر دو منتخب عضو جریان اصولگرایی استان بودند. در مجلس دهم "داوود محمدی" مستقل و "سیده حمیده زرآبادی" اصلاح طلب نمایندگان این حوزه بودند. 

در حوزه انتخابیه بوپین زهرا و آوج هم روند به نفع جریان اصولگرایی بود و از مجموع ۷۴ هزار و ۶۳۱ رأی صحیح مأخوذه"روح الله عباسپور" با ۳۷ هزار و ۵۸۹ رای حائز اکثریت آرا شد.پیش تر روح ا... بابایی صالح لیست امید نماینده این حوزه بود. 
رپیس ستاد انتخابات استان در ادامه به نتایج حوزه انتخابیه تاکستان هم پرداخت و گفت : از مجموع ۶۴ هزار و ۹۴۷ رأی مأخوذه صحیح، "رجب رحمانی" با کسب ۲۶ هزار و ۴۵ رأی، حائز اکثریت آرا شد و برای چندمین بار به کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی درآمد   .  در این حوزه هم "بهمن طاهرخانی" ،لیست امید منتخب مجلس دهم بود . 
به این ترتیب جریان اصولگرایی در استان قزوین برنده قاطع تمام حوزه های انتخابیه بود وبرای اولین بار با ترکیب یک دست بهارستان نشین شدند .
 ۹۲۵ هزار و ۴۷۸ نفر واجد شرایط رای دهی در استان قزوین بودند که هنوز درصد مشارکت مردم استان به طور دقیق اعلام نشده است .

46

کد خبر 1355970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =