نصب دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن در روستاهای لرستان

مدیرعامل آبفار لرستان از نصب دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن در برخی روستاهای استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «علیرضا کاکاوند» با اشاره به مشکل منطقه ولی‌عصر رومشگان، گفت:  در این منطقه دو حلقه چاه داریم  یک حلقه ۱۸ لیتر در ثانیه آب دهی دارد که مقداری آب آن شور بوده و  EC آن تقریبا ۱۳۰۰ است هرچند از نظر بهداشتی مشکل ندارد ولی با ذائقه مردم سازگار نیست و درخواست دارند آب شیرین داشته باشند.

این مسئول بیان کرد: چاه دیگری ۵ لیتر در ثانیه آب‌دهی دارد که شیرین است و ظرفیت دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن بسیار پایین و در حد ۱۵۰ مترمکعب در شبانه‌روز است.

وی ادامه داد: بنابراین تصمیم گرفته شد بر روی این چاه آب شیرین سیستم دو شبکه‌ای اجرا شود که آب‌شور که در مدار است بابت شستشو و موارد بهداشتی استفاده شود و آب چاهی که خروجی آن ۵ لیتر در ثانیه بوده را مانند قم به‌صورت کارتی داشته باشیم.

کاکاوند در رابطه با دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن و کاربردهای آن در استان، اظهار کرد: این دستگاه‌ها در جاهایی که کیفیت آب دچار مشکل است استفاده می‌شوندوی عنوان کرد: به دلیل احداث سد سیمره شدت ec آب در برخی روستاها بالا رفت که با نصب یک دستگاه آب‌شیرین‌کن مشکل آن‌ها حل شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان این‌که در منطقه سراب رباط خرم‌آباد مشکلاتی در رابطه با گوگردی بودن آب وجود دارد، گفت: در نظر داریم آب منطقه که سراب پُرآبی دارد را گوگردزدایی کنیم که مشکل چندین روستا از طریق این دستگاه‌ها حل می‌شود.

46

کد خبر 1355998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =