۱۸ نفر
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
فردا آزمایش کرونا در اصفهان آغاز می‌شود

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان گفت: فردا آزمایشات تشخیص کرونا در مرکز پژوهشکده بیماری‌های عفونی اصفهان آغاز می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان ؛  عباسعلی جوادی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: باید توجه داشت که ویروس‌ها خود به خود امکان انتشار ندارند، ویروس‌ها نقشه راه هستند، بر روی سلول می‌نشینند و روند تکثیر سلول را تحت تأثیر نقشه راه خود قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه کرونا ویروس شکل تاج و خورشید است، ادامه داد: کرونا ویروس جدید کووید ۱۹ نامگذاری شده و از خانواده هفتمین ویروس کرونای شناخته شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه سارس و مرس نیز از خانواده گرونا ویروس هستند، افزود: سارس از بین رفته، مرس هنوز در خاور میانه وجود دارد و از شتر منتقل می‌شود.

وی در خصوص چرایی عدم توانایی در تشخیص کرونا ویروس نیز اظهار کرد: این ویروس اغلب به صورت سرماخوردگی ساده است و بعد ادامه می‌یابد، کرونا ویروس در انسان ایمنی ندارد و می‌تواند منتشر شود، در بسیاری از موارد کرونا را نمی‌توان کشف کرد، آنتی بادی برای این ویروس نداریم، باید این ویروس را برای تشخیص جدا کنیم که این امر آزمایش پیشرفته می‌خواهد.

جوادی با بیان اینکه تاکنون برای تشخیص کرونا ویروس تنها یک آزمایشگاه در تهران فعال بود، افزود: در این شرایط کشور را به ۱۰ قطب تقسیم کرده‌ایم و از فردا در اصفهان در مرکز پژوهشکده بیماری‌های عفونی به وسیله دکتر میرهندی آزمایش پی سی آر برای تشخیص کرونا را آغاز می‌کند، کیت را ارسال کرده‌اند و اگر کیت در اصفهان تمام شود دکتر میرهندی توان تولید کیت را دارد.

نمی‌توانیم بگوییم اصفهان بیمار قطعی مبتلا به کرونا دارد یا خیر؟

وی با بیان اینکه با افزایش دمای هوا انتشار ویروس کرونا نیز کاهش می‌یابد، اضافه کرد: در اصفهان هنوز مطالعات و آزمایش برای تشخیص کرونا نداشتیم، بنابراین نمی‌توان گفت مبتلای قطعی به این بیماری داریم یا خیر.

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان با بیان اینکه با شروع کرونا در قم در اصفهان جلسات متعددی با حضور استاندار، شهردار، دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت و … انجام شد، اضافه کرد: در این زمینه از همه مسئولان قدردانی می‌کنم و به ویژه رئیس مرکز بهداشت استان که اهتمام ویژه‌ای به این امر دارند.

وی با تاکید بر اینکه معاونت حمل ونقل و ترافیک باید نسبت به ضدعفونی کردن ناوگان با توجه به استفاده روزانه ۶۰۰ هزار نفر از این سیستم توجه داشته باشد، اضافه کرد: معاونت فرهنگی نیز در حال حاضر از برگزاری هر گونه برنامه که نیاز به تجمع افراد دارد خودداری کند.

جوادی همچنین به لزوم تجهیز سرویس بهداشتی‌های سطح شهر به مواد ضدعفونی اشاره کرد و گفت: شهروندان نیز باید نسبت به رعایت نکات بهداشتی توجه داشته باشند تا از ین بحران با موفقیت عبور کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز نمی‌دانیم عمر ویروس چند روز است و آیا بیمار بعد از بهبودی می‌تواند ناقل باشد یا خیر، تصریح کرد: ماه‌ها زمان برای اطلاع پیدا کردن از ویروس لازم است و از این رو بهترین راهکار برای پیشگیری رعایت اصول بهداشتی است.

46

کد خبر 1356021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =