انگلیس آخرین مقرش را به آلمان تحویل داد

ایسنا نوشت: ارتش انگلیس در آستانه خروج نهایی نظامیانش، آخرین مقر نظامی باقیمانده خود در آلمان را پس از ۷۵ سال تحویل داد.

 به نوشته روزنامه گاردین، پس از جنگ جهانی دوم، انگلیس در میان تعدادی از کشورهای متفقین برای حفظ حضور نظامی در آلمان بود اما پس از سقوط پرده آهنی میزان سربازان را نصف کرد.

حدود ۲۰ هزار نیروی انگلیسی از سال ۲۰۱۰ در "عملیات جغد"، تحت اقدامات کاهش هزینه‌ها که از سوی دیوید کامرون، نخست‌وزیر پیشین اعلام شد، به طور پیوسته خارج شدند.

وزارت دفاع انگلیس شنبه تایید کرد که به حضور نظامی در آلمان بعد از ۲۰۲۰ و پس از تکمیل خروج یگان‌های ارتش انگلیس هم ادامه خواهد داد. با این حال، حدود ۱۸۵ پرسنل ارتش انگلیس و ۶۰ غیر نظامی وزارت دفاع انگلیس باقی می‌مانند.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد: تعطیلی پادگان کتریک بلفلد با خروج ۲۰ هزار پرسنل انگلیسی از آلمان محقق می‌شود. ما از سال ۲۰۱۰ تلاش کرده‌ایم تا این فرایند برای نیروهایمان و خانواده‌هایشان نرم انجام شود. ما به عنوان عضو موسس ناتو به همکاری نزدیک با شرکای اروپایی خودمان ادامه می‌دهیم و در آلمان حضور خواهیم داشت.

مقر کتریک آخرین تاسیسات نظامی باقیمانده برای نیروهای انگلیسی در آلمان از ۲۰۱۳ بوده است. پنج‌شنبه گذشته مراسم پایین آوردن پرچم انجام شد که به منزله تحویل آن به مقام‌های آلمان بود.

310311

کد خبر 1356048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =