منتخبان حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر مشخص شدند

۶ منتخب راه یافته به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر مشخص شدند.

 به گزارش خبرآنلاین از آذربایجان شرقی،  علیار راستگو رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام نتایج نهایی شمارش آرا در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: پس از تطبیق صورت جلسات نتایج شمارش آرا به قرار زیر است: 

۱- مسعود پزشکیان با ۱۱۲ هزار ۲۳۱ رای 

۲- احمد علیرضابیگی  ۱۰۹ هزار ۹۷۰ رای 

۳- روح الله متفکر آزاد ۱۰۵ هزار و ۴۴۹  رای 

۴- سید محمدرضا میرتاج الدینی ۱۰۳ هزار و ۶۷۲ رای

۵- محمدحسین فرهنگی ۹۹ هزار و ۷۰۳ رای

۶- علیرضا منادی سفیدان ۸۹ هزار ۵۶۷ رای حایز رای اکثریت آرا شدند.  

به گزارش ایرنا، نتایج ۱۲ حوزه انتخابیه استان اذربایجان شرقی پیش از این اعلام شده بود و بر این اساس منتخبان ۱۸ کرسی مجلس از استان مشخص شدند و تنها انتخاب یک نماینده از حوزه انتخابیه میانه به دور دوم کشیده شد.

حوز انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت صاحب ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که برای به دست آوردن این کرسی ها، ۱۲۵ نفر رقابت کردند.

تعداد کل واجدان شرایط رای در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر،  یک میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۳۷ نفر است که از این تعداد یک میلیون و ۳۷۹ هزار نفر در تبریز ساکنند.

آذربایجان شرقی با بیش از چهار میلیون نفر جمعیت  ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

۶۲ هزار نفر از جمله عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، محافظان صندوق، اعضای شعب اخذ رای و عوامل ستادی برای برگزاری انتخابات فعالیت می کنند.

تعداد شعب اخذ رای در سطح استان ۳ هزار و ۵۳ شعبه است آذربایجان شرقی با بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد و نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در دوم اسفند ماه جاری در ۱۳ حوزه انتخابیه این استان برای ورود به خانه ملت با یکدیگر رقابت می کنند.

48

کد خبر 1356220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =