تشکیل اتاق تبادل خبر خبرنگاران تخصصی سلامت در وزارت بهداشت

​جلسه هم‌اندیشی مدیران رسانه‌های کشور با حضور سخنگوی دولت، معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باموضوع «شیوع ویروس کرونا» برگزار و مقرر شد اتاق تبادل خبر خبرنگاران حوزه سلامت در وزارت بهداشت تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست دو ساعته که با حضور بیش از ۵۰ تن از مدیران مسئول روزنامه‌ها، خبرگزاریها و برخی پایگاه‌های خبری برگزار شد، دکتر ربیعی سخنگوی دولت، دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت و دکتر جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیان جزئیاتی از شیوع ویروس کرونا در کشور، آخرین آمار و اطلاعات مربوطه و اقدامات انجام شده و پیش رو پرداختند.

در این نشست با تاکید بر افزایش مهارت خبرنگاران حوزه سلامت با برگزاری کارگاه های آموزشی توسط معاونت مطبوعاتی و دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها، مقرر شد اتاق فکر خبرنگاران در وزارت بهداشت تشکیل تا ضمن پاسخگویی به سوالات و شبهات، روند اطلاع رسانی دقیق و صحیح «بهداشت و درمان» محقق شود.

براساس این گزارش شرح اقدامات پیشگیرانه در هفته‌های گذشته، آخرین وضعیت شیوع ویروس در شهرهای مطرح شده در اخبار، اقدامات اورژانسی و زیرساختی در این شهرها، آماده باش کامل وزارت بهداشت و تمامی دانشگاه‌های مرتبط در تهران و سراسر کشور، هماهنگی برای توزیع اقلام مورد نیاز به میزان لازم و بیش از حد نیاز جهت جلوگیری از سوداگری، آمادگی کامل از نظر تجهیزات مورد نیاز این ویروس و تامین موارد مورد درخواست به میزان کافی، تولید داروهای تقویتی در کارخانه‌های داروسازی، انتشار پروتکل‌های رعایت ایمنی و پیشگیری برای مجموعه‌های مختلف کشوری و...از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

در این جلسه که مدیران رسانه‌ها سوالات و شبهات خود را مطرح و پاسخ آن را دریافت کردند، با تاکید بر اینکه جای نگرانی برای کنترل این ویروس در کشور وجود ندارد، بر این نکات رسانه‌ای تاکید شد: مرجع رسمی انتشار اخبار مرتبط، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و انتشار و بازنشر اخبار و مطالب مرتبط با چهره‌ها و برخی دستگاه‌های غیر تخصصی، روند اطلاع‌رسانی و آرامش روانی مردم را مخدوش می کند. آمار تلفات این ویروس در بدترین شرایط، حداکثر ۱,۵ تا ۳ درصد مبتلایان است و بیشتر برای افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند، خطرناک است. روند کنترل و بهبود افراد مبتلا در کشور رضایت‌بخش و تحت کنترل است و تجربه ویروس‌های خطرناک‌تری که در کشور تجربه شده مانند ویروس H۱N۱ نشان می‌دهد این بیماری قابل کنترل است و جای نگرانی برای مردم وجود ندارد اگرچه با توجه به سرعت انتشار این ویروس، همه باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1356284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =