اولین نطق لاریجانی بعد از انتخابات مجلس /توصیه‌هایی به مردم درباره کرونا

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با حضور در پای صندوق‌های رای رکن اصلی مردم سالاری را سامان بخشیدند.

به گزارش خبرآنلاین، اولین جلسه علنی مجلس بعد از یازدهمین دوره انتخابات مجلس صبح امروز برگزار شد. علی لاریجانی رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود گفت: لازم می دانم از حضور عزتمندانه ملت عزیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن و اهتمام به مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی سپاسگزاری نمایم که با مشارکت در پای صندوق های رای رکن اصلی مردم سالاری را سامان بخشیدند.

وی افزود: مردم با انتخاب نمایندگان خود بخش مهم مسیر اداره کشور در چهار سال آینده را مشخص کردند.

اهم اظهارات رئیس مجلس را بخوانید؛

*{با تبریک به به منتخبان مجلس یازدهم}: از همه کاندیداها که در این فریضه ملی مشارکت نمودند سپاسگزارم. امیدوارم عزیزان با توجه به شرایط حساس کشور در جهت تحقق خواسته‌های ملت بزرگوار همت بگمارند.

*از رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که با رهنمودهای خود، همگان را به انجام این فریضه ملی دعوت کردند، تشکر می‌کنم. از زحمات هیئت‌های نظارت، هیئت‌های اجرایی، همه بخش‌های وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و بخشداران که ماه‌ها در این مسیر تلاش کردند، قدردانی می‌کنم.  از عزیزان نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح که در امنیت انتخابات سعی وافر داشتند، تشکر می‌کنم. از رسانه‌های گروهی به ویژه صدا و سیما که در اطلاع‌رسانی همت نمودند، تشکر می کنم.

*برای همکاران عزیز که مجدداً توفیق خدمت یافتند، آرزوی سعادت و خدمتگزاری بیشتر به ملت عزیز دارم و برای همکاران عزیزی که به هر دلیل امکان حضور در این میدان خدمتگزاری نیافتند، توفیقات جدید در آینده در سایر عرصه‌ها آرزومندم.

* از ملت عزیز تقاضا دارم در بحث مبارزه با ویروس کرونا، دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با این امر را به دقت رعایت نمایند و همه دستگاه‌های حکومت موظفند به دقت مصوبات این ستاد را که از پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی برخوردار است، رعایت کنند چرا که به سلامتی مردم عزیز مربوط است. از کمیسیون بهداشت و درمان می خواهم که مستمراً و با دقت موضوع را زیر نظر داشته باشند.

*کمیسیون عمران در زلزله آذربایجان غربی پیگیری لازم را انجام دهد تا دستگاه‌های اجرایی به دقت به کمک زلزله‌زدگان بشتابند؛ کمیسیون‌های عمران و بهداشت گزارشی از این موضوعات به مجلس ارائه دهند.

2727

کد خبر 1356355

برچسب‌ها