طرح ویژه نظارت بر بازار ایلام ۱۲ اسفند آغاز می‌شود

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: طرح نظارتی بازار کالا و خدمات ویژه نوروز ۹۹ با هدف کنترل بازار استان از ۱۲ اسفندماه آغاز می شود.

به گزارش خبرآنلاین از ایلام ؛ عزت اله عبدخانی گفت :طرح از ۱۲ اسفندماه سال جاری آغاز می شود، اظهار داشت: طرح ویژه بازرسی و نظارت با هدف پایش و نظارت بر عملکرد بخش های مختلف خدماتی و کالایی تا نیمه نخست فروردین سال آینده در تمام شهرستان های استان ایلام اجرا می شود.

وی با اشاره به افزایش تقاضای عمومی در روزهای پایانی سال، لزوم کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات در مراحل تامین، توزیع، ارایه خدمات و قیمت، تصریح کرد: ایجاد زمینه مناسب برای تامین و توزیع مایحتاج عمومی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی فوری به شکایات و گزارش های مردمی از مهم ترین اهداف این طرح است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام تاکید کرد: در اجرای این طرح ۱۹ تیم با ۴۰ بازرس در ۲ نوبت صبح و عصر بر رعایت بهداشت، جلوگیری از تقلب، درج قیمت، پرهیز از کم‌ فروشی، صدور فاکتور رسمی، قیمت‌گذاری کالاها و برخورد جدی با متخلفان را نظارت و پیگری می‌کنند.

عبدخانی اضافه کرد: در بخش کالایی بر عملکرد عرضه کالاهای اساسی شامل نان، لبنیات، گوشت قرمز، شکر، گوشت مرغ، برنج، تخم مرغ، میوه، قند، روغن نباتی، پوشاک، کیف، کفش، آجیل، خشکبار، خواربار، شیرینی جات، سردخانه ها، انبارها، میادین میوه و تره بار نظارت می شود.

وی، نظارت بر بخش خدماتی را شامل فعالیت بر قالیشویی ها، شرکت های مسافرتی، حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اماکن تفریحی- فرهنگی، سیاحتی- زیارتی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها و رستوران های بین شهری عنوان کرد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام افزود: همچنین با اجرای این طرح بر تامین، توزیع و قیمت میوه به خصوص سیب و پرتقال، مراکز نگهداری کالاها شامل سردخانه ها و انبارها، بررسی میزان موجودی کالا، برپایی فروش های فوق العاده و حراج در واحدهای صنفی، رعایت سود قانونی خرده و عمده فروشی ها، نصب برچسب قیمت، صدور فاکتور، عملکرد مراکز خرید نظیر میادین میوه و تره بار، فروشگاه های عرضه پوشاک، آجیل و خشکبار و شیرینی جات، حُسن اجرای قیمت های مصوب پایانه های مسافربری و حمل و نقل درون شهری نظارت ویژه صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه با متخلفان و گران‌فروشان برابر قانون برخورد می‌شود؛ تاکید کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف گرانفروشی، کم فروشی، درج نکردن قیمت و عدم صدور فاکتور مراتب را با سامانه ۱۲۴ مطرح نمایند

46.

کد خبر 1356391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =