پایانه‌ها و اتوبوس‌های بین شهری خوزستان ضد عفونی می‌شوند

مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، اتوبوس‌های بین شهری استان ضد عفونی می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ، غلامعباس بهرامی‌نیا با تاکید بر لزوم مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در پایانه‌های مرزی و مسافری و اتوبوس‌های بین‌شهری اظهار کرد: برای دستگاه‌های اجرایی استان که به نوعی با اماکن عمومی مرتبط هستند، وظایف و دستورالعمل‌هایی جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ابلاغ شده است تا دستگاه‌ها بر اساس شرح وظایف ابلاغ‌شده عمل کنند.

وی افزود: در راستای این دستورالعمل‌ها، در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه که عمدتا مسافر تردد می‌کند، بنرهای اطلاع‌رسانی و توصیه‌های لازم در خصوص بیماری کرونا نصب شده است و کار شست و شو و ضد عفونی آن‌ها نیز انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای خوزستان تصریح کرد: در پایانه‌های باری استان به ویژه پایانه بندر امام (ره) برخی از اقدامات که احتمال انتقال بیماری را افزایش می‌داد (برای مثال استفاده از اثر انگشت برای ثبت برخی از موضاعات) حذف کرده‌ایم. همچنین توصیه‌های ایمنی لازم، چاپ و در اختیار افراد در این پایانه‌ها گذاشته شده است.

بهرامی‌نیا با اشاره به شست‌وشوی ترمینال‌ها و اتوبوس‌های بین شهری، عنوان کرد: متولی پایانه‌های مسافربری، شهرداری‌ها هستند و در این زمینه قرار است تا شهرداری‌ها نسبت به شست‌وشو و ضدعفونی کردن این پایانه‌ها به منظور کاهش احتمال انتقال ویروس کرونا اقدام کنند.

وی ادامه داد: در راستای شست‌وشو و ضد عفونی کردن برخی از سطوح اتوبوس‌ها که بیشتر در معرض برخورد دست مردم هستند، با شرکت‌های مسافربری صحبت‌های لازم انجام شده است و در این راستا اتوبوس‌های بین شهری جهت کنترل ویروس کرونا ضدعفونی می‌شوند.

46

کد خبر 1356409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =