تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا در کرمان بهره‌برداری شد

تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا شهر کرمان که به همت قرارگاه خاتم‌الانبیاء احداث و تکمیل شد، با حضور مسئولان بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان ،  مدیرگروه تخصصی شهید رجایی وابسته به قرارگاه سازندگی خانم‌الانبیاء امروز در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا با بیان اینکه در این پروژه از آخرین تکنولوزی روز دنیا بهره گرفته شده و کیفیت و زیبایی خاصی دارد، عنوان کرد: این پروژه شامل دو پل به طول‌های ۵۰۰ و ۸۰۰ متر است و ۱۶۶ شمع در آن زده شده است.

وی افزود: ۲۱ ستون و ۳۱۱ سگمنت در این پل‌ها به کار رفته و ۲۵ هزار مترمکعب مجموع بتن‌ریزی و ۴ هزار تن آماتور این پروژه است.

فلاح ادامه داد: تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا سه سطحی کار شده و تاثیر به سزایی در کاهش حوادث این منطقه از شهر دارد.

وی گفت: در اجرای این پروژه معارض‌های تاسیساتی زیادی در مخابرات، آب، برق، گاز و فیبرنوری مواجه بودیم که با همکاری معاون عمرانی استانداری و دستگاه‌های مربوطه برطرف شد.

فلاح ابراز داشت: ۹۶ درصد نیروهای گروه تخصصی شهید رجایی که پروژه‌های متعددی را در استان در دست اجرا دارد، بومی هستند.

لزوم تسریع در بزرگراه شرقی - غربی شهر کرمان

محمد فرشاد رئیس شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد: شورای پنجم برای به ثمر رسیدن این پروژه‌ها، هر آنچه در توان داشت برای هماهنگی و هموار کردن راه انجام داد.

وی افزود: هیچ پیشنهاد و درخواستی از پروژه‌های عمرانی شهرداری به ویژه قرارگاه خاتم‌الانبیاء نشده که به دست ما برسد و تصویب نشود و همکاری برای تامین منابع، مصوبات برای واگذاری زمین و تهاتر و رفع معارض انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان، تسریع در اتمام و بازگشایی بزرگراه شرقی - غربی شهر کرمان به طول ۱۶ و به نام سردار قاسم سلیمانی تاکید کرد.

قطعا ما از قرارگاه می‌خواهیم پروژه‌های جدید دیگری در استان داشته باشد

استاندار کرمان اظهار داشت: از سیاست‌های مدیریت‌های جدید و فعلی استان توجه به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است که قابل تقدیر است و این سیاست باید در مورد دیگر پروژه‌ها هم صورت گیرد.

محمدجواد فدائی با بیان اینکه تا جایی مطلع هستم این پل ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته است که ۱۰ درصد درآمد شهری کرمان است، اظهار کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام منابع مالی استان را به خود اختصاص می‌دهد و لذا پروژه‌ها با تاخیر شروع و اجرا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه قرار بود دهه فجر این پل شهید بادپا افتتاح شود که تاخیر زیادی را در آن شاهد نیستیم، گفت: طبق صورت جلسات قبلی ۱۵ تیر ۹۹ تاریخ اتمام پل امیرکبیر است و امیدواریم محقق شود.

فدائی افزود: قطعا ما از قرارگاه می‌خواهیم پروژه‌های جدید دیگری در استان داشته باشد اما اینکه آیا لزوما پروژه‌های که قبلا عنوان کردیم باشد یا برنامه‌ریزی جدیدی باشد باید تصمیم گرفت.

وی با اشاره به روز مهندس گفت: نکته مهم در مهندسی این است که مهندس رفتار جامعه را تعریف می‌کند. مثلا اگر در پل بادپا، طرح مهندسی دیگری تعریف می‌شد متناسب با آن رفتار ترافیکی جامعه تغییر می‌کرد.

46

کد خبر 1356546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =