۱ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
مدودف انتظارات پوتین را برآورده نکرد

کارشناس مسائل اوراسیا در گفت و گویی به بررسی سخنرانی سالانه اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، حسن بهشتی پور درباره اظهارات پوتین گفت: ماه گذشته ما شاهد یک تصمیم مهم از جانب ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه  بودیم که البته به نظر می رسید این تصمیم دو سال پیش باید عملی می شد. اما پوتین این تصمیم را دو سال به تاخیر انداخت و علتش درگیر شدن روسیه و نوع مواجه اش با تحولات منطقه بود.تحولاتی که در روسیه بخاطر مشکلات اقتصادی داخلی ناشی از تحریم های کشورهای آمریکا و اروپایی و نیز کُندی حرکت دولت ، رخ داده بود و شاید آقای مدودف نتوانست انتظارات پوتین را برای مقابله با اثرات  تحریم های غرب، برآورده کند. اما مدودف  به دلایل متعدد در این زمینه موفق نبود.

وی افزود: اما در بحث تحولات منطقه ای در دوسال گذشته  روسیه دست پُری داشت و توانست کار را به خوبی پیش ببرد و به همین دلیل بعد از دوسال تاخیر بالاخره پوتین تصمیم گرفت آقای مدودف را تغییر دهد و یک تکنوکرات اقتصادی را که سال ها در اداره کل مالیات اقتصادی روسیه کار کرده و روابط بسیار نزدیکی هم با ولادیمر پوتین دارد، به عنوان نخست وزیر جدید معرفی کرد تا یک تحرک جدید در دولت روسیه ایجاد کند.

این کارشناس ادامه داد: اما برای آنکه افکارعمومی را ازحالا آماده تغیرات کند، پوتین  در سخنرانی سالانه اش که هرساله در اواخر ماه دسامبر انجام می شود ، با ارائه یک تحلیلی از تحولات سال گذشته دورنمای تحولات یک سال آینده را تشریح می کند. در بخشی از سخنرانی آقای پوتین تاکید کرد که قصد دارد یک تغییراتی در قانون اساسی کشور ایجاد کند.و نکته مهمی که روی آن تاکید داشت این بود که از این پس پارلمان، نخست وزیر را به رئیس جمهور معرفی کند.زیرا تاکنون رئیس جمهوری روسیه حق دارد هر فردی را که صلاح بداند به عنوان نخست وزیر برای اخذ رای اعتماد به مجلس دومای این کشور معرفی کند. اما ظاهرا قرار است با تغییر قانون اساسی این پارلمان باشد که نخست وزیر را به رئیس جمهوری معرفی می کند.

مشروح این گفت و گو را اینجا بخوانید.

310311

کد خبر 1356655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =