۰ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
کرونا بر بازارهای مالی جهان غلبه کرد

فارس به نقل از اسپوتنیک نوشت: بازارهای بورس‌ آسیایی و اروپایی در معاملات امروز افت شدید ارزش را تجربه کردند که دلیل آن رشد قابل توجه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا و کره بوده است.

بورس‌های آسیایی و اروپایی امروز در نخستین روز معاملاتی این هفته شاهد کاهش قابل توجه شاخص‌های بازارهای سهام بودند چرا که میزان مبتلایان به ویروس کرونا در خارج از چین در آخر هفته افزایش قابل توجهی را داشته است.

شاخص بورس کاسپی کره جنوبی ۳.۹ درصد ریخت و به کمترین میزان ارزش از ماه دسامبر تاکنون رسید.

از سوی دیگر شاخص بورس کاسدک این کشور هم که متشکل از شرکت‌های بورسی کوچک در حوزه فناوری هم هست ۴.۳ درصد ارزش خود را از دست داد.

دیگر بازارهای بورس‌ آسیایی در معاملات امروز کاهش ارزش را تجربه کرده به گونه‌ای که بورس هنگ کنگ ۱.۷۵ درصد و شاخص کامپوزیت شانگهای چین ۰.۲۸ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

بورس‌های اروپایی هم منفی بودند به گونه‌ای که بورس آلمان و فرانسه بیش از ۳.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد.

شاخص بورس لندن نیز ۳ درصد کاهش یافت.

ارزش وون کره جنوبی با توجه به اتفاقات چند روز گذشته و گسترش شیوع ویروس کرونا در این کشور امروز یک درصد کاهش ارزش را تجربه کرد و به کمترین برابری  نسبت به دلار آمریکا از ماه آگوست سال ۲۰۱۹ رسید.

شاخص‌های بورس هند هم بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست دادند و ارزش روپیه در برابر دلار آمریکا به کمترین میزان در دو ماه گذشته رسید و ۰.۳۴ درصد کاهش یافت.

۲۲۳۲۲۹ 

کد خبر 1356661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =