ابتکار در مورد نامه نیلوفر بیانی: سلامت و امنیت فرد بازداشت شده به عهده حاکمیت است

ایرنا نوشت: معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: فردی که بازداشت می‌شود، در اختیار حاکمیت است و از همین رو سلامت و امنیت او نیز به عهده حاکمیت است.

معصومه ابتکار در خصوص «نامه نیلوفر بیانی» گفت: از قوه قضائیه درخواست کردیم در رابطه با این موضوع شفاف سازی کند. در هر کدام از قسمت هایی که پلیس آگاهی، نیروهای انتظامی و دیگر مراجع قضایی و امنیتی با خانم ها مواجه است، حضور یک زن الزامی است. در نیروی انتظامی، آگاهی و سازمان زندان ها خانم ها حضور دارند اما باید در موارد دیگر هم خانم ها، حضور داشته باشند تا چنین مشکلاتی پیش نیاید. باید حقوق زن زندانی، رعایت شود.

وی ادامه داد: از سیستم نظامی، امنیتی و قضایی توقع می‌رود که نسبت به موضوعات این چنینی، حساسیت لازم را داشته باشند. رعایت حقوق و شان زنان از خط قرمزهایی بوده که نظام نسبت به آن بسیار حساس است.

ابتکار بیان کرد:  وقتی صحبت از حدود الهی می کنیم برای زنان زندانی فرق نمی کند و باید این حدود، رعایت شود. به هیچ عنوان نباید در شرایط امنیتی و در زمان بازجویی، حقوق و حرمت زنان زیر پا گذاشته شود.

وی گفت: من نامه نیلوفر بیانی را خواندم و بسیار متاسف شدم.

نیلوفر بیانی از متهمان پرونده موسوم به فعالین بازداشتی محیط زیستی است و اخیرا در نامه ای از نحوه برخورد در زمان بازداشتش شکایت کرده است.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1356664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =