۱ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
سایه کرونا به قاره سبز رسید

ایرنا نوشت: کمیسیون اروپا روز دوشنبه ضمن اعلام اینکه اتحادیه اروپا هنوز در مورد اعمال محدودیت‌های سفر در حوزه شینگن بخاطر شیوع کرونا تصمیم‌گیری نکرده، تصرح کرد که آماده است تدابیر لازم در این زمینه را اتخاذ کند.

رسانه های غربی گزارش دادند که "یانس لنارکیک" کمیسیونر مدیریت بحران اتحادیه اروپا طی کنفرانس خبری عنوان کرد: تا این لحظه تصمیمی در مورد اعمال محدودیت های سفری در حوزه شینگن اتخاذ نشده است اما در حال بررسی طرح های آینده هستیم.

اظهارات این مقام اتحادیه اروپا در مورد شیوع ویروس کرونا در اروپا در حالی مطرح شده است که اورسولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا نیز در توییتی نوشت: موارد مربوط به ابتلا به ویروس کرونا همچنان رو به افزایش و مسئله بهداشت عمومی اولویت شماره یک است. در کنار افزایش آمادگی ها در اروپا، چین و مناطق دیگر، کشورهای جهان باید با یکدیگر همکاری کنند. اروپا آماده است نقش پیشتازی در این مسیر ایفا کند.

در این میان شیوع ویروس کرونا در ایتالیا نگرانی هایی را در اروپا ایجاد کرده است تا کنون سه نفر در ایتالیا بر اثر کرونا جان باخته و بیش از ۱۵۰ نفر دیگر مبتلا هستند. "اولیور وران" وزیر بهداشت فرانسه بامداد دوشنبه گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، اتحادیه اروپا به زودی راهکارهای مهار این ویروس را بررسی خواهد کرد.  وی در کنفرانس خبری گفت: در فرانسه با اپیدمی این ویروس مواجه نیستیم، اما در ایتالیا وضعیت مشکل سازی وجود دارد. 

وران با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح جهان گفت: با همتایان ایتالیایی و آلمانی‌ در این خصوص گفت‌وگویی صورت گرفته و احتمالاً هفته آینده با چندین وزیر بهداشت اروپا ضمن ارزیابی اوضاع، راههای مقابله با این بیماری بررسی خواهد شد. 

"پائولو جنتییلونی" کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا نیز پس از شرکت در نشست گروه ۲۰ در عربستان در جمع خبرنگاران گفت: اتحادیه اروپا به مقامات ایتالیا و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند، اعتماد کامل دارد. 

جنتییلونی افزود: ما نگران آلودگی احتمالی هستیم اما نیازی به وحشت نیست. 

طبق آخرین اخبار رسمی تا روز یکشنبه در مجموع ۷۸ هزار و ۷۲۴ نفر در سطح جهان مبتلا به ویروس کرونا شدند که ۷۶ هزار و ۹۳۶ نفرشان در چین هستند. 

از این مجموع ۲ هزار و ۴۶۲ نفر فوت کرده‌اند که دو هزار و ۴۴۲ نفر آن چینی هستند. کمیسیون بهداشت ملی چین گزارش کرد که ۲۳ هزار و ۹۲ نفر از مبتلایان درمان شده‌اند. 

310 310

کد خبر 1356673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =