۰ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
ماموریت اصلی پدافند هوایی کشور چیست؟

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در سومین جشنواره "ارتقای تحرک در نیروی زمینی ارتش"، با تاکید بر این‌که در همه رده ها باید ذهن خود را چابک کنیم، گفت: نیروی انسانی کارآمد تحرک در یگان نظامی را افزایش دهد .

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در سومین همایش "ارتقای تحرک در نیروی زمینی ارتش"، گفت: تحرک به معنی قدرت جابجا کردن عُدّه و تجهیزات در کوتاه ترین زمان ممکن است، در همه حوزه‌ها باید خود را آماده کنیم  و بتوانیم به دستاورد های بزرگی در تحرک یگان ها دست یابیم .

وی با اشاره به لزوم تحرک و تخصص در سطح نیروی زمینی ارتش افزود:  تحرک نیاز به تخصص و تعهد نیروها دارد، یک نیروی انسانی کار آمد با ذهن پویا است که می تواند تبدیل به سرمایه شود ، تمام تلاش خود را باید انجام دهیم تا پاسخی مطلوب به نیازهای عملیاتی روز یگان های خود داشته باشیم .

جانشین نیروی زمینی ارتش ادامه داد: یکی از مؤلفه های مهم تحرک وکارآمدی یگان‌ها، پویایی نیروی انسانی است،  برای ارتقای تحرک ، باید در کنار تجهیزات، نیروی انسانی توانمند وجود داشته باشد، در حوزه نیروی انسانی باید سطح آموزش ها را بالا ببریم تا بتوانیم تخصص را  در بین کارکنان نهادینه کنیم .

وی حفظ نیروی انسانی را بسیار با اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: باید نیروی انسانی را تبدیل به سرمایه کنیم، در حوزه ارتقای تحرک همتاسازی در نیروی انسانی اولویت است، نباید با رفتن یک نیروی متخصص ادامه و روند کار در یگان راکد شود .

جانشین  نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این‌که نیروی انسانی کارآمد تحرک در یگان نظامی را افزایش دهد، گفت:  در حوزه ارتقای تحرک، تمامی رسته ها باید در کنار هم و برای رشد و بالندگی یگان کار کنند تا یگان عملیات کننده بتواند در میدان نبرد به راحتی اجرای عملیات کند.

در این مراسم از نفرات برتر در حوزه آماد و پشتیبانی یگان های نیروی زمینی ارتش تقدیر بعمل آمد.

امیر سرتیپ رحیم زاده:مأموریت اصلی پدافند هوایی کشور ایجاد آسمانی نفوذ ناپذیر و امن است

همچنین جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) کشور گفت: ایجاد آسمانی نفوذناپذیر و امن با شبکه پدافندی هماهنگ و منسجم مأموریت اصلی پدافند هوایی کشور است.

بنا به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) کشور، در بازدید از پدافند هوایی شمال شرق کشور در مشهد گفت: سایت‌های پدافندی کشور آمادگی دارند امنیت را در آسمان هم برای هواپیماهای داخلی و خودی و هم برای پروازهای عبوری برقرار کنند.

وی تصریح کرد:  در بازدیدهای دوره‌ای ، هماهنگی و یکپارچگی بین سایت‌های پدافند هوایی ارتش و سپاه تقویت می شود.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء کشور گفت: بررسی آمادگی رزمی یگان‌ها و تجهیزات و تقویت هماهنگی با فرماندهان پدافند هوایی برای اجرای دستورالعمل‌ها از  اهداف حضور  در پایگاه پدافند هوایی شمال شرق در مشهد است.

وی با اشاره به گوشه ای از توانایی های نظامی و آمادگی های رزمی قرارگاه پدافند هوایی ادامه داد: این قرارگاه در حداکثر توان رزمی در مقابله با تهدیدات نظامی بیگانه قرار دارد، آسمان کشور کاملا امن است و به هرگونه دست درازی به حریم هوایی ایران با شدت و قوت پاسخ خواهیم داد.

2727

کد خبر 1356717

برچسب‌ها