قالیباف اعصاب دارد صبح تا ظهر روی صندلی ریاست مجلس بنشیند و بلند نشود؟/فیاض: قالیباف اگر می‌خواهد رئیس شود باید معامله کند

ابراهیم فیاض به نامه نیوز گفت: قالیباف رقبای جدی دارد و اگر می خواهد رئیس شود باید با سایر چهره ها معامله کند.

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

*پایداری با وجودی که سرلیستی قالیباف را قبول نداشت، خودش را به لیست قالیباف چسباند تا نیروهایش به مجلس راه پیدا کنند. معتقدم این مجموعه فقط دیدگاه ایدئولوژیک دارد بنابراین آقاتهرانی و سایر نامزدهای جبهه پایداری رأی نداشتند و با فشارهایی که از بالا بود خلاصه وارد لیست قالیباف شدند.

*قالیباف ایدئولوژی ندارد و به موضوعات با دیدی تکنوکراتیک نگاه می کند. البته نگاه تکنوکراتیک او بومی است نه گرایش به اصلاح طلبی دارد، نه گرایش به اصولگرایی. گرچه الان رسانه ها می گویند پیروز یازدهمین دوره انتخابات مجلس اصولگرایان بودند اما به نظر من با همین انتخابات اصولگرایی تمام شد. معتقدم در انتخابات مجلس یازدهم افراد قوی از شهرستان ها رأی آوردند.

*{درباره رقبای قالیباف برای رسیدن به کرسی ریاست}: در همین کازرون آقای فریدون عباسی رأی آورد بنابراین قالیباف رقبای جدی دارد و اگر می خواهد رئیس شود باید با سایر چهره ها معامله کند. یعنی با آنها وارد مذاکره شود تا ببیند چه طور در قالب چارچوب تئوریک به هم نزدیک خواهند شد. در ماه های اول مجلس آینده خیلی داستان ها رخ می دهد و یقین جلوی قالیباف خیلی ها می ایستند.

*این طوری نخواهد بود که بعضی‌ها مثل جبهه پایداری بخواهند در مجلس شلوغ کاری و هوچی‌گری کنند.

*{در پاسخ به این سوال که آیا کار به استیضاح رئیس جمهور می کشد؟}: خیر، مجلس آینده در این سطح با دولت درگیر نمی شود که بخواهد رئیس‌جمهور را استیضاح و برکنار کند.

جعفرزاده: قالیباف می تواند صبح تا ظهر روی صندلی ریاست مجلس بنشیند و بلند نشود؟

غلامعلی جعفرزاده نماینده فعلی رشت در خانه ملت گفت:

*{درباره استیضاح رئیس جمهور توسط مجلس آینده}: فکر می کنم اگر مجلس این کار را بکند چهره ای افراط‌گرایانه و انتقام‌جویانه از خود نشان می دهد بنابراین وجهه اش نزد افکارعمومی خراب می شود. این اتفاق خوبی در سال انتخابات ریاست جمهوری برای جناح اکثریت در مجلس آینده نخواهد بود چون به شدت دچار ریزش محبوبیت می شود.

*آقایان زاکانی و نادران بگویند در مجلس هفتم، هشتم و نهم آیا توانستند آقای احمدی نژاد را به یک مسیری هُل بدهند یا او را به انجام کاری وادار کنند؟ آنها در دولت اول آقای روحانی هم نماینده بودند واقعا چه کار کردند؟

*این همه ژنرالی که به مجلس آینده راه پیدا کردند کار رسیدن به کرسی ریاست را برای آقای قالیباف خیلی سخت می کنند.

*قالیباف کارهای اجرایی زیادی انجام داده است اما آیا می تواند از صبح تا ظهر روی صندلی بنشیند و بلند نشود. هر نامه ای به آقای لاریجانی بدهند او درباره موضوع به موضوع بندهای قانونی را در حاشیه نامه پاراف می کند. من با آقای قالیباف کار نکردم ولی بعید می دانم اعصاب چنین کار را داشته باشد.

2727

کد خبر 1356828

برچسب‌ها